załóż konto nie pamiętam hasła
wyszukiwanie zaawansowane

SPORT - WYŚCIGI WMMP

Zbliża się II runda Suzuki GSX-R Cup

Informacja prasowa
18-08-2010, 09:00
Źródło: Suzuki Grandys duo
OCEŃ ARTYKUŁ Zbliża się II runda Suzuki GSX-R Cup kliknij i przesuń wskaźnik
Suzuki GSX-R Cup
Suzuki GSX-R Cup
Suzuki GSX-R Cup 2010 - zawodnicy
Suzuki GSX-R Cup 2010 - zawodnicy
Suzuki GSX-R Cup 2010 - start
Suzuki GSX-R Cup 2010 - start

Już w najbliższy weekend odbędzie się II runda tegorocznej edycji Suzuki GSX-R Cup, największego pucharu markowego w Polsce. Dwa tygodnie temu pogoda była bardzo kapryśna i zawodnicy pierwszy wyścig musieli jechać po mokrym torze. W drugim starcie mogli już rozwinąć skrzydła po suchym asfalcie.

Pierwszy wyścig weekendu odbędzie się w sobotę o godzinie 15:30, a drugi w niedzielę o 10:45. Wcześniej, w piątek i sobotę rano, zawodnicy będą rywalizować o najlepsze pola startowe podczas treningów kwalifikacyjnych. Każda z dwóch sesji kwalifikacyjnych liczy 30 min, a wyścigi odbywają się na dystansie dziewięciu okrążeń, co na Torze Poznań daje blisko 37 km.

Zawodnicy, startujący w Suzuki GSX-R Cup, z każdym wyjazdem na tor robią widoczne postępy, dlatego weekendowe zmagania zapowiadają się bardzo ciekawie. Krzysztof Konarzewski i Sławek Maszczak będą chcieli rozstrzygnąć niedokończony pojedynek z I rundy, ponieważ w obu wyścigach zgromadzili taką samą liczbę punktów w klasie GSX-R 600. W GSX-R 1000 Radosław Gapski, który wygrał oba pierwsze wyścigi, będzie musiał odpierać ataki innych, głodnych sukcesu zawodników. Emocje dla kibiców są gwarantowane, dlatego zapraszamy na Tor Poznań.

Jacek Grandys, promotor Suzuki GSX-R Cup: "Za sprawą układu kalendarza wyścigowego w Polsce w tym sezonie zawodnicy naszego pucharu mogą poczuć się jak gwiazdy MotoGP. Najlepsi zawodnicy Świata też muszą stawiać się na torze co dwa tygodnie, a nawet częściej. Poprzednia runda była bardzo wymagająca, ponieważ pogoda nie była naszym sojusznikiem. Zawodnicy Suzuki GSX-R Cup mogli posmakować walki na mokrym i suchym torze, ale mam nadzieję, że tym razem rozpieszczać będzie nas tylko słońce. Liczę, że tym razem wszyscy stawią się w komplecie, a odniesione wcześniej kontuzje są już tylko wspomnieniem. Życzę wszystkim udanych wyścigów, życiowych rekordów i dobrej zabawy".

Klasyfikacja generalna Suzuki GSX-R Cup przed drugą rundą
Suzuki GSX-R 600 Cup:
1. Konarzewski Krzysztof/Maszczak Sławek 42 pkt
3. Pasik Grzegorz 30
4. Muszyński Andrzej 27
5. Knawa Marcin 22
6. Sikora Marcin 20
7. Odzimek Wojciech 18
8. Urbanowicz Dariusz 17
9. Rzońca Leszek 14
10. Szala Dariusz 9

Suzuki GSX-R 1000 Cup:
1. Gapski Radosław 52 pkt
2. Myszkowski Marcin 29
3. Kotula Tomasz 27
4. Purtak Marcin 26
5. Michalski Arkadiusz 23
6. Bosek Przemek 21
7. Barański Kamil 18
8. Kałużka Piotr 16
9. Sosna Sebastian 15
10. Szerszeń Łukasz 146 SIKORA Marcin 20

ZOBACZ, PISALIŚMY TEŻ O:

Otwarcie toru Superbike w porcie lotniczym Biała Podlaska

04-05-2012
Po długiej przerwie, trwającej od września zeszłego roku, mieliśmy przyjemność ponownie zorganizować event dla pasjonatów torowych wyścigów motocyklowych. Impreza ta była szczególna, ponieważ odbyła się na nowym dla nas obiekcie.
 
 
 
 
 

ARTYKUŁY POWIĄZANE

II Runda WMMP 2012 - Brno

15-05-2012
Po zmaganiach na Slovakiaring przyszedł czas na tor w Brnie, na którym zawodnicy z WMMP i Alpe Adria zawsze goszczą właśnie w maju. Było szybko, deszczowo, nieprzewidywalnie, ale również pusto i z przygodami.
 
 
 
 
 
NEWSLETTER

Podaj swój adres e-mail

 
 




PATRONAT

1/3
« »

PARTNERZY

1/9
« »
Subskrybuj RSS
Copyright © 2006-2012: MOTOGEN.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wydawcą portalu internetowego MOTOGEN.PL jest Liberty Motors Sp. z o.o. (Wydawca) z siedzibą w Łodzi, ul. Dąbrowskiego 207/225, 93-231 Łódź. Wszelkie prawa do treści, elementów tekstowych, graficznych, zdjęć, aplikacji i baz danych są zastrzeżone na rzecz Wydawcy lub odpowiednio na MOTOGEN.PL.
partner technologiczny:
cms