OCEŃ ARTYKUŁ
Ducati przewiduje przejście Marco Simoncelli’ego w 2010 rokukliknij i przesuń wskaźnik
Livio Suppo chce, żeby Simoncelli jeździł w przyszłości dla Ducati
Szef Ducati, Livio Suppo, ponownie wspomniał o swojej chęci podpisania z Marco Simoncellim umowy na 2010 rok.
Włoski koncern namawia do tego zawodnika od 2008 roku, kiedy Simoncelli stał się jednym z najgorętrzych „towarów” kategorii 250GP.
Zainteresowanie Ducati nie zmalało, mimo że Włoch odmawia odejścia z 250-tek i przejścia do jednego z mniejszych teamów Ducati.
Szef tamu, Livio Suppo, powiedział: W 2008 roku rozmawialiśmy o roku 2009, to żaden sekret. Marco wolał jednak zostać w klasie 250ccm i bardzo szanuję jego wybór, ponieważ nie czuje się on zapewne jeszcze na siłach, żeby przejść do innej klasy. Jest to więc bardzo dobra decyzja.
Jeśli nie czuł się jeszcze gotowy na przejśćie do klasy MotoGP, jest dla niego lepszym pozostać jeszcze w 250-tkach. Moim zdaniem, najważniejsze jest, żeby wierzył w to, co robi.
W zeszłym sezonie zrobił na wszystkich bardzo duże wrażenie. Jednak miał za sobą 2 cieżkie sezony. Może chce teraz odbudować swoją pewnośc siebie.
Nie mam żadnych wątpliowści co do tego, że pozostanie on na tak wysokim poziomie w sezonie 2009. Myślę, że potem będzie gotów na przejście do MotoGP. Kiedysię na to zdecyduje, na pewno będziemy próbowalimieć go w naszym zespole.
New to the 2012 MotoGP™ World Championship, the "Claiming Rule Teams" have now had their first four rounds of race experience. motogp.com takes a look at how they have fared so far.
Monster Yamaha Tech 3 boss Hervé Poncharal reflects on last weekend’s race at Le Mans and takes stock of the eventful season so far for the French team.
The sun was out for the second and final day of a test at Mugello yesterday for the two Ducati Team riders, allowing them both to work hard the entire day, with just one break when the temperature was highest.
Rain lashed the Bugatti Circuit at Le Mans prior to last Sunday’s French MotoGP™ and an exciting wet race ensued with Yamaha Factory Racing’s Jorge Lorenzo streaking away to take his second win of the season ahead of Ducati’s Valentino Rossi and Repsol Honda’s Casey Stoner.
The first day of a two-day test for the Ducati Team at the Mugello circuit started off rainy, keeping Valentino Rossi and Nicky Hayden in the garage for the morning.
Niedzielne wyścigi w Le Mans obfitowały w niespodziewane, dramatyczne i emocjonujące zwroty akcji za sprawą deszczowej pogody, która towarzyszyła zawodnikom już od rana.