załóż konto nie pamiętam hasła
wyszukiwanie zaawansowane

SPORT - MOTOCYKLOWE INFORMACJE SPORTOWE

Chris Borich z Rockstar Makita Suzuki zwycięzcą I rundy Mistrzostw GNCC ATV

Informacja prasowa
05-03-2010, 12:40
Źródło: Suzuzki
OCEŃ ARTYKUŁ Chris Borich z Rockstar Makita Suzuki zwycięzcą I rundy Mistrzostw GNCC ATV kliknij i przesuń wskaźnik
Chris Borich
Chris Borich
Chris Borich
Chris Borich

Chris Borich, broniący tytułu mistrzowskiego serii ATV Grand National Cross Country, wygrał na Suzuki QuadRacer R450 pierwsze zawody w sezonie 2010, rozegrane 26–28 lutego na torze Parts Unlimited River Ranch na Florydzie.

 

Borich uważany był za faworyta nie tylko do wygranych w poszczególnych wyścigach, ale także w walce o tegoroczny tytuł mistrzowski w klasie XC1. Zawodnik Suzuki, efektownie wygrywając pierwszą rundę, dowiódł, że taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny.

 

Chris rozpoczął zawody na piątej pozycji, jednak nie wynikało to ze słabego startu, a z przyjętej taktyki. Celem było rozpoznanie sytuacji na trudnym w dniu wyścigu torze i stopniowe podkręcanie tempa w trakcie biegu. Strategia przyjęta przez zawodnika zrealizowana została skutecznie, dzięki czemu obrońca tytułu mistrzowskiego mógł cieszyć się pierwszym w tym sezonie zwycięstwem i prowadzeniem w klasyfikacji generalnej.


Chris Borich, zwycięzca pierwszego wyścigu GNCC ATV w klasie XC1: Cieszę się, że inauguracyjny wyścig sezonu mam już za sobą. Wiedziałem, że warunki na torze będą dziś bardzo trudne. Postanowiłem najpierw "wjeździć" się w nawierzchnię i wybadać gdzie są trudne do pokonania miejsca, a potem zaatakować. Pozwoliłem, by tor mnie prowadził i dzięki temu, kiedy wszyscy popełniali jakieś błędy, ja mogłem je bezwzględnie wykorzystać. W gruncie rzeczy wszystkie manewry wyprzedzania wykonałem wokół błotnych wyrw lub innych trudnych miejsc, które znalazłem na torze.
 

ZOBACZ, PISALIŚMY TEŻ O:

Mission R – seksowny elektryk?

27-12-2010
Mission R jest kolejnym elektrycznym motocyklem pochodzącym z Mission Motors, którego wygląd ma powalać na kolana.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

Guy Martin i poważny wypadek na NW200

24-05-2012
Guy Martin miał niesamowite szczęście podczas NW200. Mimo rozwalenia całego motocykla, zawodnik wyszedł z tego prawie bez szwanku.
 
 
 
 
 
NEWSLETTER

Podaj swój adres e-mail

 
 
ANKIETA
Rzetelnych informacji szukam:
w polskim portalu
w zagraniczym portalu
w polskim miesięczniku
w zagranicznym miesięczniku
na nalepkach na samochodach




PATRONAT

1/3
« »

PARTNERZY

1/9
« »
Subskrybuj RSS
Copyright © 2006-2012: MOTOGEN.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wydawcą portalu internetowego MOTOGEN.PL jest Liberty Motors Sp. z o.o. (Wydawca) z siedzibą w Łodzi, ul. Dąbrowskiego 207/225, 93-231 Łódź. Wszelkie prawa do treści, elementów tekstowych, graficznych, zdjęć, aplikacji i baz danych są zastrzeżone na rzecz Wydawcy lub odpowiednio na MOTOGEN.PL.
partner technologiczny:
cms