No to jedziemy
Cały komplet – jak to tekstylia – jest komfortowy i wygodny, choć należy pamiętać, że jest to model turystyczny, a dodatkowe warstwy materiału, kieszenie i suwaki muszą swoje ważyć. Choć „cywilne” ubrania zazwyczaj wybieram w rozmiarze S/M, tak Diverso idealnie pasowało w rozmiarze L. Pamiętajcie o tym, aby przed zakupem wszystko dokładnie przymierzyć.
Jedyną rzeczą, która może być denerwująca, jest regulacja zapięcia kurtki pod szyją. To jednak zależne jest od preferencji kierowcy oraz jego fizjonomii. Rozwiązanie z napami jest o tyle lepsze, że mimo ciągłego ocierania się o kask i częstego rozpinania, nie postrzępi się jak rzep, jednak przez to nie pozwala na płynną regulację szerokości. W moim przypadku z wpiętą podpinką nawet najszersza opcja okazała się odrobinę za ciasna.
Racera testowaliśmy w zakresie temperatur od 0 do 25°C. Dzięki nieprzepuszczalnej membranie Reissa oraz wystarczająco skutecznej podpince, nawet w bardzo zimne dni wystarczyła kurtka, koszulka i zwykła bawełniana bluza (jazdy testowe odbywały się na nieobudowanym owiewkami motocyklu). Gdy tylko temperatura oscylowała w granicach 15°C, warto było wypiąć podpinkę, zwłaszcza przy okazji miejskiego użytkowania.
Coraz cieplejsze dni zachęcały do wypróbowania systemu wentylacji, który jest naprawdę mocno rozbudowany. Zasuwane otwory wentylacyjne znajdziemy wzdłuż rękawów, na przedramionach, klatce piersiowej oraz plecach. Spodnie posiadają duże, skośnie poprowadzone wloty w okolicy ud. Olbrzymią zaletą owych wlotów jest to, że, skądinąd niespotykana kolorystycznie, czerwona siatka przepuszczająca powietrze, nigdy nie miała tendencji do zaplątywania się w suwaki, co notorycznie spotykane jest w tańszych kurtkach konkurencji.
Jeżeli przyjdzie nam w Diverso przedzierać się przez korki w prawdziwy skwar, pozostaje tylko... gotować się i zastanawiać, czemu spece z Racera popełnili błąd, który w sumie jest jedyną poważną wadą – chodzi o brak wypinanej membrany. W tej klasy kurtce za takie pieniądze powinno to być wyposażenie standardowe – szkoda.
Niestety, przez cały okres użytkowania Racera nie uświadczyłem solidnej burzy, jednak kilka przelotnych deszczy nie zrobiło żadnego wrażenia na nieprzemakalności użytych materiałów.
Podsumowanie
Racer Diverso z pewnością ma wiele atutów, którymi będzie kusił potencjalnych kupców. Ciekawa stylistyka, rozbudowana wentylacja, mnogość kieszonek oraz jakość, która pozwala usprawiedliwić wydanie trochę większych pieniędzy na produkt, mający służyć nam przez wiele lat. Wielka szkoda, że nie dano nam możliwości wypięcia membrany. Jeżeli jednak nie stanowi to dla Ciebie problemu, zdecydowanie polecamy!
Racer Diverso:
Sugerowana cena detaliczna: kurtka 890,00 zł, spodnie 769,00 zł
Dostępne rozmiary: S–6XL
RACER POLSKA - BARTINI
ul. Legionów 3/1
34-100 Wadowice
Telefon: +48 608 427 709
Fax: +48 0-33 87345 71
E-Mail:
Web: www.racerpolska.pl