-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej

Porady

Zestaw przydatnych porad dla każdego motocyklisty. Jak wybrać używany motocykl, jak wybrać akcesoria motocyklowe i inne artykuły.

15.01.2020

Opona samochodowa w motocyklu - film z jazdy po zakrętach

  PORADY
To ani trochę nie wygląda na dobry pomysł...

02.01.2020

31.12.2019

Przewody sprzęgła w stalowym oplocie marki TRW

  PORADY
Przewody sprzęgła od TRW nie tylko gwarantują bezpieczeństwo, ale także dobrze wyglądają!

30.12.2019

Stalowe przekładki sprzęgła: części motocyklowe marki TRW

  PORADY
Maksymalna wydajność i precyzyjne wykonanie.

27.12.2019

Ku przestrodze: Ilość alkoholu we krwi w Polsce – nie ryzykuj jazdy pod wpływem

  PORADY
Zbliża się koniec roku – mnóstwo osób będzie to celebrować między innymi spożywając alkohol. W Polsce jego zawartość we krwi powyżej 0,2 promila jest wykroczeniem, natomiast powyżej 0,5 promila przestępstwem. Jak się uchronić przed poważnymi kłopotami?

23.12.2019

Rejestracja w 30 dni albo 1000 zł kary od 1 stycznia 2020: wciąż wiele niejasności

1 PORADY
1000 złotych kary za nieprzerejestrowanie w 30 dni jest jak widmo. Staramy się rozjaśnić sprawę.

13.12.2019

Jakie klocki hamulcowe do motocykla drogowego? Organiczne, sinterowe?

  PORADY
Wybór odpowiednich klocków hamulcowych do posiadanego motocykla i do stylu jazdy to trudne zadanie. Producentów jest wielu, modeli klocków jeszcze więcej, a internetowych opinii nie sposób zliczyć – co gorsza, czasem są błędne. Dlatego na własnym przykładzie podpowiadamy Wam, na czym polega wybór.

29.11.2019

Zrób to sam: Folia ploterowa - jak okleić motocykl?

  PORADY
W jaki sposób okleić motocykl? W sieci znaleźliśmy całkiem fajny film zrealizowany przez Apex Clan - myślę, że kawał dobrego materiału instruktażowego...

15.11.2019

Wiatr przewrócił motocykl? Gdy parkujesz, zwróć uwagę na kierunek!

  Z KRAJU PORADY
Nie każdy zdaje sobie sprawę, że wiatr potrafi przewrócić motocykl. A więc gdy zapowiada się wietrznie, parkuj mądrze.

12.11.2019

Bezterminowe prawo jazdy, brak adresu, obowiązkowa wymiana, ważność uprawnień – co i jak?

  Z KRAJU PORADY
Kto i kiedy musi wymienić bezterminowy dokument prawa jazdy i jak do tego mają się (bez)terminowe uprawnienia do kierowania?

30.10.2019

Jak zmienić pozycję na motocyklu - adaptery lub płyty mocujące TRW do setów podnóżka

  PORADY
Pozycja nóg na motocyklu wpływa na całkowity komfort jazdy. Można ją amodyfikować za pomocą prostych adapterów!

29.10.2019

Akcesoria TRW: Ciężarki i końcówki do kierownic motocyklowych o średnicy 22 mm

  PORADY
Poprawa wyglądu motocykla i nadanie mu pewnej szlachetności wizualnej to przede wszystkim kwestia dbałości o detale. W jaki sposób to osiągnąć? Dobierając wszelkie możliwe szczegóły w takim samym kolorze. Osłona łańcucha, kierownica, klamki czy mocowanie tablicy rejestracyjnej mogą ze sobą harmonizować pod względem spójności stylistycznej i kolorystycznej. Jeżeli dodamy do tego odpowiednią barwę oplotu w przewodach hamulcowych, wszelkie śruby oraz ciężarki kierownicy, stworzymy spójną i szlachetną całość.

24.10.2019

Jaki pokrowiec na motocykl z kufrem centralnym? Oxford Rainex, Aquatex...

1 PORADY
Jesień to trudny okres dla motocykla. Spadek temperatury, duża ilość opadów nie tylko atmosferycznych, ale także liści, gałązek czy wszelkich brudów. Jeśli tylko parkujemy pod chmurką warto chronić motocykl nie tylko przed wspomnianymi zanieczyszczeniami, ale także przed odchodami ptaków.

22.10.2019

Jak dobrać opony szosowe do motocykla?

  PORADY
Rosnąca ilość zapytań dotycząca polecanych opon do motocykla sportowo-turystycznego w najbardziej popularnym rozmiarze 120/70ZR17, 180/55ZR17. To najczęściej spotykany wymiar ogumienia w motocyklach turystycznych, sportowo-turystycznych, sportowych i naked-bike’ach. Poniżej skupimy się na kilku najbardziej popularnych modelach opon…

09.10.2019

Jakie podgrzewane manetki do motocykla? Oxford Premium Sport, Touring czy Adventure?

  PORADY
Jesień to moment, w którym z powodu zmiennej aury dalsze podróże przestają być przyjemne. Nie zawsze da się skutecznie przewidzieć pogodę, ochronić przed długotrwałym deszczem – w takich warunkach jakikolwiek dopływ ciepła pozwala przetrwać największe trudy podróży. W jaki sposób dostarczyć ciepło do organizmu? Np. dzięki zastosowaniu w motocyklu podgrzewanych manetek.

24.09.2019

[Custom, streetfighter] Jak przebudować motocykl? Akcesoria TRW

  PORADY
Każdy właściciel jednośladu prędzej czy później zaczyna myśleć o jego personalizacji. Bez względu na to, czy przebudowa pojazdu ograniczy się do montażu akcesoriów o lepszej od fabrycznej jakości wykonania, lżejszych, efektowniej wyglądających, czy będzie to kompleksowa przebudowa np. na streetfightera lub customa, w ofercie TRW znajdziemy całe spektrum detali o dużej spójności stylistycznej i kolorystycznej umożliwiających personalizację motocykla.

Jakie najlepsze opony do turystycznego enduro typu R1200GS? Atestowane na asfalt i w teren!

1 PORADY
Motocykle segmentu adventure to najwszechstronniejsze jednoślady dostępne na rynku. Pojazdy te pozwolą na komfortową, codzienną jazdę po mieście, zabiorą nas na drugi kraniec Europy czy Świata, a także pozwolą zjechać z asfaltowej nitki drogi. To właśnie opony, na których jeździ nasze turystyczne enduro świadczą o tym, czy wolimy się trzymać twardego podłoża, czy też wolimy eksplorować offroadowe ostępy. Dobór opon do podłoża, po jakim poruszamy się naszym motocyklem enduro, jest kluczowy ze względu na komfort jazdy i jej bezpieczeństwo.

09.09.2019

Jaki trójkołowiec, czyli jazda na kategorię B motorem z homologacją L5E

1 PORADY
Dzięki zmianie przepisów, od 4 października 2018 roku, osoby posiadające prawo jazdy samochodowe, kategorii B, dłużej niż 3 lata, uprawnione są do poruszania się pojazdami trójkołowymi z homologacją L5E. Czy kierowca samochodu, przesiadając się na taki pojazd poradzi sobie?

05.09.2019

Jak sprawdzić punkty karne przez Internet 2019

1 PORADY
Choć każdy z nas chciałby mieć, w tym przypadku, zero na swoim koncie, to punkty karne są dosyć złośliwe, i nieproszone same się pojawiają. Jak zatem sprawdzić ile ich mamy, aby nie stresowała nas najbliższa motocyklowa przejażdżka? To bardzo proste!

04.09.2019

Co zabrać na biwak - motocyklem pod namiot

1 PORADY
Motocyklem pod namiot? Wypad pod namiot nie musi trwać dwóch tygodni. Ostatnio w redakcji uskuteczniamy szybkie wyjazdy na jedna/dwie noce. Co zabrać i jak się spakować?

archiwum

1  2    

Sonda

wypowiedz się
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści