Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej

Porady

Zestaw przydatnych porad dla każdego motocyklisty. Jak wybrać używany motocykl, jak wybrać akcesoria motocyklowe i inne artykuły.

POLECAMY

Tuning hamulców motocyklowych, wymiana układu hamulcowego w motocyklu na TRW

  PORADY
Motocykliści często poddają modyfikacjom silniki swoich maszyn, ale to nie jedyny element, jaki zazwyczaj można poprawić w naszym pojeździe. Najczęściej modyfikowanym elementem w motocyklach są układy hamulcowe. Późna jesień i zima to idealny czas na tego typu zabiegi.

WCZORAJ
23.11.2017

Jaki motocykl na kategorię A dla początkujących? (F700GS, Deauville, NC750X/S, CBF600N/S, ER-6N/F, SV650, Gladius, V-Storm )

  PORADY
Dziś rozważymy sytuację życiową dojrzałego osobnika, który mając za sobą więcej niż 24 lata życia, zrobił właśnie “pełne” prawo jazdy kategorii A, ale nigdy wcześniej nie jeździł motocyklem. Podpowiadamy, jakiej maszyny na start mógłby poszukać, tak aby nie zaskoczyła go i nie przeraziła - w końcu jego uprawnienia otwierają już wszystkie motocyklowe drzwi, także te najmocniejsze.

22.11.2017

Mogę być szybki: Pomiar ciśnienia w ogumieniu czyli jak sprawdzić ciśnienie w oponie?

  PORADY
"Mogę być szybki" to jeden z najlepszych blogów facebookowych o tematyce motocyklowej, które znamy. W prosty, inżynierski sposób prezentuje teorię związaną z ruchem motocykla. Tym razem autor prezentuje czynność, która nie zajmie dużo czasu i nie wymaga specjalnych umiejętności, ale jest niezwykle ważna z punktu widzenia bezpieczeństwa jazdy czyli kontrola ciśnienia w oponach.

21.11.2017

Jak zmieniać biegi w górę i w dół? Zmiana biegów w motocyklu, redukcja, międzygaz, przy jakiej prędkości obrotowej, ze sprzęgłem

1 PORADY
Zmiana biegów w motocyklu to dla początkujących motocyklistów jeden z cięższych tematów. Podpowiadamy, jak poradzić sobie z motocyklową skrzynią, nie szkodząc jej i sobie.

15.11.2017

Jakim motocyklem można jeździć bez prawa jazdy? Gdzie mogę prowadzić motocykl bez prawa jazdy?

  PORADY
Dosyć często dostajemy od czytelników nietypowe pytanie - jakim motocyklem mogę jeździć bez jakiegokolwiek prawa jazdy? Polskie prawo nie daje obecnie w tej kwestii wielkiego wyboru, choć dla niektórych obywateli pozostawiono pewną furtkę.

14.11.2017

Mogę być szybki: przyczepność opony motocyklowej - trochę teorii

  PORADY
"Mogę być szybki" to jeden z najlepszych blogów facebookowych o tematyce motocyklowej, które znamy. W prosty, inżynierski sposób prezentuje teorię związaną z ruchem motocykla. Przedstawiamy odcinek, w którym autor porusza kwestie powierzchni i przyczepności opony motocyklowej podczas jazdy na wprost i w zakręcie, oraz sił, jakie działają wówczas na oponę.

Jaki motocykl używany do 10-15 tys. zł na prawo jazdy kat. A2 ? Co kupisz w przedziale 10000 - 15 tysięcy złotych.

  UŻYWANE PORADY
Po wielu trudach i wyrzeczeniach zrobiłeś w końcu prawo jazdy kategorii A2 i przed tobą zakup motocykla. Wymęczona kieszeń nie oferuje jednak nadmiaru środków finansowych, pozostaje więc przegląd oferty motocykli używanych. Co wybrać?

09.11.2017

Jazda motocyklem przy niskich temperaturach, 5, 10 stopniach, do kiedy jeździć motocyklem?

1 PORADY
Aura za oknem dość płynnie przeszła z przyjemnej w zimną. Do którego momentu jeździć motocyklem? Jak wygląda jazda przy niskich temperaturach (5 czy 10 stopniach Celsjusza)? A może lepiej rozpocząć zimowanie motocykla?

03.11.2017

Jaki nowy motocykl do 35 kW na prawo jazdy A2? Przegląd rynku

1 PORADY
Kiedy już zdobędziecie upragnione prawo jazdy kategorii A2, przychodzi moment ciężkiej decyzji: jaki motocykl kupić? Rynek motocykli używanych stoi otworem, lecz część z was na pewno wybierze pewność, jaką daje zakup nowej maszyny z salonu. Zebraliśmy aktualną ofertę segmentu A2 najpopularniejszych producentów obecnych na naszym rynku.

02.11.2017

Jak przekonać / namówić rodziców do zakupu motocykla / skutera / jednośladu?

  PORADY CIEKAWOSTKI
Często zadajecie nam pytania jak przekonać rodziców do zakupu motocykla, rodzice nie pozwalają kupić motoru, co zrobić? Chcę jednoślad, skuter a rodzice się nie zgadzają - jak to zmienić. Jak zmienić nastawienie rodziców do motocykli? To tylko kilka najczęstszych pytań, wpisywanych w naszą wyszukiwarkę. Każdy z nas był kiedyś młody i w mniejszym lub większym stopniu spotkał się z powyższymi problemami.

Rękojmia, zwrot, reklamacja, wymiana towaru a brak paragonu - podstawa prawna, dowód zakupu bez faktury vat

  PORADY CIEKAWOSTKI
Kupione na początku sezonu buty przetrwały jedynie do wakacji, szew nabytej w lutym kurtki rozpruł się w październiku, a ty już dawno nie masz paragonu? Czy masz prawo do reklamacji towaru? Czy możesz domagać się jego naprawy na warunkach gwarancji czy rękojmi? Okazuje się, że jak najbardziej tak.

30.10.2017

Kategoria prawa jazdy A2, czyli od ilu lat i na jaki motocykl? Jaka pojemność? Jaka moc? Ile to 35 kW?

  PORADY
Prawo jazdy A2 to stosunkowo młoda kategoria w polskim prawie, pozwalająca młodym kierowcom na jazdę całkiem mocnymi motocyklami i będąca przedsionkiem świata “dorosłych” maszyn. Narosło wokół niej wiele niejasności czy wręcz mitów, wyjaśniamy je więc na podstawie aktualnie obowiązujących przepisów.

27.10.2017

Jak rozpoznać nowe tajniackie radiowozy policyjne BMW 330i X-drive

1 PORADY Z KRAJU
Do służby w polskiej policji trafiają nowe, nieoznakowane samochody BMW 330i. Samochody te będą w różnych wersjach i kilku kolorach, ale ich rozpoznanie na ulicy nie będzie niemożliwe. Podpowiadamy po czym zorientować się, że jadące obok nas BMW należy do tajniaków.

25.10.2017

Dziura w drodze: Jak uzyskać odszkodowanie za uszkodzony motocykl, gdzie zgłosić, jaki wniosek?

  PORADY
Tego artykułu mogą właściwie nie czytać posiadacze motocykli typu enduro z 200 mm skokiem przedniego zawieszenia i 21-calowym przednim kołem, które pokona praktycznie każdą przeszkodę. Cała reszta motocyklistów poruszających się na kołach o mniejszej średnicy powinna wiedzieć, że mogą dochodzić swoich praw za uszkodzenia ich motocykli powstałe w wyniku złego stanu nawierzchni dróg.

24.10.2017

Nowe przepisy – CEPIK 2.0 wchodzi w życie 13 listopada – jakie zmiany dla motocyklistów?

  Z KRAJU PORADY
CEPIK 2.0, a dokładniej jego część dotycząca danych zbieranych o pojazdach CEP (Centralna Ewidencja Pojazdów) wejdzie w życie już 13 listopada 2017 roku. Co to oznacza dla kierowców? Co dokładnie się zmieni?

Jazda motocyklem przy niskich temperaturach, czyli jak bezpiecznie jeździć jesienią

  FELIETONY CIEKAWOSTKI PORADY
„Ulica to nie tor”, „lepiej wrócić do domu później, niż wcale” to powiedzenia idealne w obecnej porze roku. Świetnie charakteryzują obecną aurę, ale i fakt, że powoli zbliżamy się do końca sezonu. To właśnie teraz narażeni jesteśmy na duże niebezpieczeństwo, ale o tym za chwilę.

23.10.2017

Gdzie motocyklem w weekend? Jak zaplanować trasę wyjazdu?

  PORADY
Weekendowe wyjazdy motocyklowe są świetne, ale pod warunkiem, że trafimy na piękną pogodę. W Polsce jest to dosyć trudne, a prognozy pogody często się nie sprawdzają. Jeżeli nie lubisz moknąć na motocyklu – jest na to jeden sposób.

20.10.2017

Krótka wyprawa motocyklowa: lista rzeczy, które warto zapakować i mieć zawsze przy sobie

1 PORADY CIEKAWOSTKI
Co warto zabrać ze sobą na motocyklowy wypad? To najczęstsze pytanie dotyczące podstawowych przedmiotów, które każdy motocyklista powinien mieć przy sobie. Tematy odpowiedniego ubioru, sposobów montażu bagażu, czy pakowania oraz niezbędnych środków do motocykla na dłuższą wyprawę poruszymy w osobnych materiałach, niniejszy dotyczy przedmiotów przydatnych na krótką, kilkugodzinną wycieczkę.

18.10.2017

Nie płać mandatów! Wezwania z fotoradarów, odcinkowych pomiarów prędkości i monitoringu przejazdu na czerwonym świetle bezprawne

1 Z KRAJU PORADY
Polska to dziwny kraj. Nasza biurokracja jest rozrośnięta do granic możliwości i są sytuacje, kiedy sama sobie ze sobą nie może dać rady. Okazuje się, że GITD (Główny Inspektorat Transportu Drogowego), który przejął zarządzanie fotoradarami – między innymi od gmin i straży miejskich, sam nie ma stosownych uprawnień do karania kierowców.

10.10.2017

Jakim motocyklem na kat.B – czyli 125 na samochodowe prawo jazdy

  PORADY
Od 24 sierpnia 2014 roku nowelizacja przepisów o ruchu drogowym umożliwia poruszanie się motocyklem o pojemności do 125 ccm przez osoby, które posiadają prawo jazdy kategorii B dłużej niż trzy lata. Czy na motor o pojemności silnika 125 trzeba mieć w ogóle prawo jazdy? Jakie warunki musi spełniać kierowca oraz czy każdą 125-tką można jeździć nie narażając się na konsekwencje prawne?

archiwum

1  2  3    11

Sonda

wypowiedz się
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści