Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej

Artykuły

Zbiór felietonów i relacji motocyklowych. Targi motocyklowe, najlepsze trasy, turystyka, porady i inne.

POLECAMY

Co zrobić przed zimowaniem motocykla? Lista 10 czynności

  PORADY
Co zrobić z motocyklem po zakończeniu sezonu? Zwróciliśmy się do ekspertów – chcieliśmy wiedzieć co robią, by ich motocykle na wiosnę startowały z półobrotu i były natychmiast gotowe do drogi.

Jak dopasować motocykl do wzrostu

2 PORADY
Motocykle, niejako z założenia, nie są zbyt wygodnymi pojazdami, zwłaszcza jeżeli uwzględnimy kąty wygody z normy DIN. Wynika to z tego, że takie elementy jak kierownica, siedzenie czy podnóżki są zamontowane często bez możliwości ich regulacji. Na szczęście istnieją sposoby na poprawienie komfortu jazdy na motocyklu.

WCZORAJ
20.11.2018

Niezapłacony podatek od umowy sprzedaży. Co mi grozi?

  PORADY
Podatek od umowy sprzedaży w wysokości 2% wartości przedmiotu umowy powinien zostać zapłacony w terminie 14 dni od jej zawarcia. Obowiązek zapłaty ciąży na kupującym, musi on także złożyć deklarację PCC-3. Co grozi za niedopełnienie tego obowiązku?

Jaka kara za brak OC w 2019 roku?

  PORADY
Wszyscy narzekamy na ciągle rosnące składki na obowiązkowe ubezpieczenie OC. NIestety, musimy zagryźć zęby i płacić - mandaty za jego brak będą w 2019 roku wyższe niż kiedykolwiek.

19.11.2018

Jak sprawdzić motocykl z zagranicy? Ministerstwo ma rozwiązanie

  PORADY
Planujesz sprowadzić motocykl z zagranicy? Ministerstwo Infrastruktury rozszerzyło funkcjonalność strony historiapojazdu.gov.pl także o pojazdy pochodzące z zagranicy.

17.11.2018

Umowa kupna-sprzedaży skutera. Jak ją napisać?

1 PORADY
Przy zakupie lub sprzedaży skutera, tak jak w przypadku innych pojazdów, należy dopełnić wszystkich wymaganych formalności. Jedną z nich jest prawidłowo spisana umowa, dzięki której nowy właściciel nie będzie miał problemu z rejestracją, a poprzedni z wyrejestrowaniem maszyny w wydziale komunikacji.

15.11.2018

Jaki skuter bez prawa jazdy? Szybki przegląd możliwości

  PORADY
Skutery, jako lekarstwo na nudę i miejskie korki, przeżywają obecnie skokowy wzrost popularności. Jaki rodzaj skutera można prowadzić bez posiadania jakiegokolwiek prawa jazdy? Szczegółowo odpowiadamy.

13.11.2018

LwG - co to znaczy

  NA KAŻDY TEMAT
LwG – ten skrót pojawia się wszędzie tam, gdzie pojawiają się motocykliści. Ale co to znaczy LwG? Dlaczego skrót ten kończy wiele motocyklowych rozmów?

26.10.2018

BMW F750GS, R1200GS Adventure i mazurski biwak

  PREZENTACJE
Od BMW Motorrad Polska otrzymaliśmy w połowie września dwóch przedstawicieli segmentu turystycznych enduro: tegoroczną nowość, F750GS oraz sprawdzonego w bojach R1200GS Adventure. Postanowiliśmy zatem wykorzystać przydomek dużego GS-a, aby przeżyć ostatnią w tym roku, letnią przygodę!

22.10.2018

Jaki olej do dwusuwów? (motorower, skuter, motocykl)

  PORADY
Specjaliści z firm petrochemicznych pracują nad olejami, które pozwalają nam cieszyć się dobrodziejstwami dwusuwów, jednocześnie nie zatruwając środowiska. Zobaczmy, jakie zadania ma przed sobą olej do silnika 2T i czym powinniśmy się kierować przy jego wyborze.

12.10.2018

Czy jesteś tego typu motocyklistą? Jeśli tak - musisz uważać!

2 FELIETONY
Piękna pogoda zachęca do jeżdżenia. Na warszawskich ulicach widać tłumy motocyklistów. Super! Dawno już nie było tak słonecznego października – przypominam sobie ten z 2013 roku – on był podobnie słoneczny, ale nie tak ciepły. No ale do rzeczy. Super, że jeździmy, że jest nas dużo, ale najgorsze jest to, że wielu z nas straciło swoistą czujność i brak zaufania. To czego jestem ostatnio świadkiem w czasie jazdy po stołecznych ulicach, mrozi krew w żyłach – albo ją gotuje, na przemian…

09.10.2018

Motocykle trójkołowe na kategorię B. 7 sprzętów dla kierowców aut

  PORADY
Jeśli masz prawo jazdy dłużej niż 3 lata, możesz śmiało wsiadać na jeden z tych 7 trójkołowców. Jest w czym wybierać – ceny wahają się od 32 do prawie 200 tys. zł.

08.10.2018

Serwis motocykla jesienią - pięć wyraźnych korzyści!

  PORADY
Motocykl trzeba przygotować do sezonu. Dlatego na wiosnę serwisy motocyklowe przeżywają oblężenie. Czy zrobienie serwisu 4 miesiące wcześniej dużo zmienia? Finansowo na pewno dużo ....

Jakie funkcje spełnia olej silnikowy?

  PORADY
Olej silnikowy to jedna z najważniejszych „części” eksploatacyjnych każdego silnika. Od tego jakiej jakości jest ta mieszanina oleju bazowego i dodatków uszlachetniających zależy czy praca silnika będzie dynamiczna, trwała i bezawaryjna. Większość osób zapytanych o to, po co w silniku jest olej, bez mrugnięcia okiem odpowie – do zminimalizowania tarcia między jego ruchomymi elementami. Tak, jest to jego główna funkcja, ale wiecie jakie inne jeszcze funkcje pełni olej silnikowy? Nie? Przeczytajcie ten artykuł, a to się zmieni.

05.10.2018

Jak sprzedać motocykl, czyli jak napisać ogłoszenie sprzedaży motocykla?

  PORADY
Nadeszła jesień. Jedni z nas cały czas nawijają kilometry na koła swoich motocykli, inni już przesiedli się do samochodów, albo innych, zastępczych środków transportu. Nieważne jednak do której grupy się zaliczasz, bo właśnie teraz każdy z nas zaczyna powoli myśleć o przyszłym sezonie. A może zmienić motocykl? Może kupić coś nowego na nowy sezon? No tak, ale trzeba sprzedać pojazd, który teraz posiadamy. No właśnie, jak to zrobić, by sprzedaż odbyła się szybko i bezproblemowo.

01.10.2018

Naprawa kasków motocyklowych - czy warto?

  PORADY
Kask motocyklowy to kluczowy element odpowiedzialny za nasze bezpieczeństwo na motocyklu. Czy naprawa kasków motocyklowych ma sens i czy jest bezpieczna?

Motocykl dla kobiety - przegląd rynku [Yamaha]

  PORADY
Drobna budowa większości kobiet sprawia, że duża część motocykli, szczególnie na początku ich przygody z jednośladami, wydaje się im zbyt ciężka, za duża i trudna do opanowania. O ile niemal każdy facet bez problemu poradzi sobie np. z turystykiem rozmiaru FJR1300, o tyle filigranowe kobiety mogą mieć z tym problem.

29.09.2018

Oryginał czy przeróbka - co zrobić ze starego motocykla?

1 PORADY
Posiadacie kilku- kilkunastoletni motocykl. Przez ten okres poprzedni właściciele zmienili w nim wydech, kierunkowskazy, dołożyli kilka akcesoriów co w swoich czasach miało podnieść jego wartość przede wszystkim wizualną – dzisiaj przeróbki kłują w oczy i prędzej świadczą o powypadkowości pojazdu, niż celowych zmianach. Przykładem może być np. Yamaha XJR1200 z początków produkcji.

22.09.2018

„Sprzedaj tego kapcia” - o przywiązaniu do motocykla

  FELIETONY
Mam kumpla. Swój jednoślad (przyjmijmy, że na potrzeby felietonu będzie to Bandit 600) kupił ze dwadzieścia lat temu, jako jeden z pierwszych poważnych motocykli. W momencie zakupu była to całkiem przyzwoita „świeżynka”. Większość z nas zazdrościła mu wspaniałej, dorosłej i nowej maszyny.

20.09.2018

Gadżety i akcesoria: korek oleju z termometrem

  PREZENTACJE
Z racji faktu, że każda z osób redagujących na portalu Motogen.pl jest czynnym motocyklistą - raz na jakiś czas napiszemy wam o akcesoriach, które dokupiliśmy do swoich maszyn. Czy są warte swoich pieniędzy, gdzie i ile na nie wydaliśmy oraz czy spełniły pokładane nadzieje. Na pierwszy strzał opiszę praktyczny drobiazg, który dokupiłem do XJRy w połowie sezonu. To korek wlewu oleju z termometrem.

archiwum

1  2  3 
...
11   57

Sonda

wypowiedz się
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści