załóż konto nie pamiętam hasła
wyszukiwanie zaawansowane

AKTUALNOŚCI - Z KRAJU

Quady także niszczą wały przeciwpowodziowe

Iza Prochal
25-05-2010, 11:26
OCEŃ ARTYKUŁ Quady także niszczą wały przeciwpowodziowe kliknij i przesuń wskaźnik
Jeździć można tam gdzie wolno.
Jeździć można tam gdzie wolno.

Władze Gorzowa Wielkopolskiego zamierzają przyjrzeć się skrupulatnie terenom, po których jeżdżą quadowcy. Nie przestrzegają oni bowiem prawa i niszczą wały przeciwpowodziowe.

Niestety, co roku w mediach pojawiają się informacje o tym, jak jeżdżący na quadach i motocyklach offroadowych niszczą przyrodę, traktując dzikie tereny jak swoją własność i tor wyścigowy. W zeszłym roku apelowaliśmy do quadowców o szacunek dla lasów, w których, zamiast ciszy i spokoju, coraz częściej słychać ryk silników. W tym roku sprawa jest jeszcze poważniejsza – jak na razie jedynie w Gorzowie Wielkopolskim zapowiedziano walkę z quadami i samochodami rozjeżdżającymi wały przeciwpowodziowe. W obliczu ostatnich wydarzeń można się jednak spodziewać, że jest to dopiero pierwsze takie oświadczenie. Niestety, wały często stanowią atrakcję dla offroadowców, którzy osłabiają ich konstrukcję. Choć np. grzbiet wału przeciwpowodziowego przy rozlewiskach Warty już wygląda jak pocięte śladami opon koryto, co weekend przejeżdżają nim quady i samochody, niektóre dla zabawy, inne np. dla skrócenia sobie drogi. Kara za takie zachowanie to 5000 zł. Prawo wodne mówi, że przejeżdżanie pojazdami przez wały przeciwpowodziowe jest zabronione. Dzięki temu wały mają pozostać szczelne i stabilne. Można wjeżdżać tylko tam, gdzie jest wyraźny znak przyzwolenia. Niestety, niektórzy nie znają tego prawa, a inni mają je w nosie.

Zdajemy sobie sprawę, że legalnych terenów, na których można się wyszaleć, jest w Polsce jak na lekarstwo. Jednak nic nie usprawiedliwia niszczenia przyrody oraz konstrukcji, dzięki którym można zapobiec zalaniom i prawdziwym ludzkim tragediom. Pamiętajmy o tym zawsze, wyjeżdżając z domu.

Komentarze użytkowników
(3)
29-05-2010 11:05
~~`SylwesQuad
chyba głupi jestes to gdzie my mamy jeżdzić po asfalcie ? Pomysl lepiej QUAD znaczy raczej teren (syf)
25-05-2010 23:45
~Azurro
Debil... czytaj ze zrozumieniem :/
25-05-2010 22:02
~Szyderca
To przez quady jest powódź !!!!! zniszczyli wały !!!!!

ZOBACZ, PISALIŚMY TEŻ O:

II Runda WMMP 2012 - Brno

15-05-2012
Po zmaganiach na Slovakiaring przyszedł czas na tor w Brnie, na którym zawodnicy z WMMP i Alpe Adria zawsze goszczą właśnie w maju. Było szybko, deszczowo, nieprzewidywalnie, ale również pusto i z przygodami.
 
 
 
 
 

AKTUALNOŚCI POWIĄZANE

Ministerstwo finansów chce wystawiać więcej mandatów

dzisiaj
Ministerstwo finansów jest zawiedzione postawą kierowców. Okazuje się, że zbyt rzadko dajemy się złapać na wykroczeniach drogowych, za które można wystawić mandat.
 
 
 
 
 
ANKIETA
Rzetelnych informacji szukam:
w polskim portalu
w zagraniczym portalu
w polskim miesięczniku
w zagranicznym miesięczniku
na nalepkach na samochodach




PATRONAT

1/3
« »

PARTNERZY

1/9
« »
Copyright © 2006-2012: MOTOGEN.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wydawcą portalu internetowego MOTOGEN.PL jest Liberty Motors Sp. z o.o. (Wydawca) z siedzibą w Łodzi, ul. Dąbrowskiego 207/225, 93-231 Łódź. Wszelkie prawa do treści, elementów tekstowych, graficznych, zdjęć, aplikacji i baz danych są zastrzeżone na rzecz Wydawcy lub odpowiednio na MOTOGEN.PL.
partner technologiczny:
cms