Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Aktualności z kraju

Motocyklowe aktualności z kraju. Newsy, wydarzenia, relacje z targów i inne.

23.10.2018

Zakup motocykla z zagranicy? Poseł Liroy-Marzec chce ułatwić tę procedurę

  Z KRAJU
Nową formę tablic rejestracyjnych zaproponował, znany z troski o interesy kierowców, poseł Piotr Liroy-Marzec. Będą one sporym ułatwieniem dla osób, które zamierzają sprowadzić motocykl z zagranicy.

22.10.2018

Łódzki sąd: fotoradar ITD niezgodny z prawem, mandat nieważny

  Z KRAJU
Fotoradar używany przez ITD jest niezgodny z prawem, zatem nałożony mandat jest nieważny – orzekł łódzki sąd. Mimo odwołania złożonego przez inspekcję, wyrok uniewinniający dla kierowcy został utrzymany.

20.10.2018

Wypłata odszkodowania szybciej. Ubezpieczyciele dostali nowe narzędzie

  Z KRAJU
Ubezpieczyciele największych firm otrzymali od UFG ważne narzędzie, które pozwoli skrócić czas od zgłoszenia szkody do wypłaty odszkodowania.

18.10.2018

Pierwszy sprzedany Norton w Polsce

  Z KRAJU
Trochę to trwało, ale w ostatnich dniach pierwszy Norton z polskiej dystrybucji trafił w ręce bardzo zadowolonego właściciela. Wybór padł na model Dominator, czyli pełnokrwistego sportowego cafe racera z rzędowym twinem o pojemności 961 cm3, karbonowymi dodatkami oraz agresywną stylistyką.

Zarejestrujesz motocykl przez internet! Idą rewolucyjne zmiany w przepisach

  Z KRAJU
Likwidacja karty pojazdu i rejestracja przez internet to część tak zwanego pakietu deregulacyjnego, który przygotowują ministerstwa Cyfryzacji i Infrastruktury. Zmiany zaczną wchodzić w życie od przyszłego roku.

14.10.2018

Motocykle MV Agusta znów dostępne w Polsce

  Z KRAJU
Zamożni fani włoskiej motoryzacji ponownie będą mieli szansę na zakup motocykla MV Agusta w polskiej sieci dealerskiej. Nowym importerem jest firma Motors z Piaseczna.

10.10.2018

Gdańsk: przejeżdżający kierowcy ignorują poszkodowanego skuterzystę [FILM]

  Z KRAJU
Czwarta nad ranem, dziś rano. Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku. Nieliczni kierowcy spieszą się do pracy. Wśród nich zaspany skuterzysta, który wpada w poślizg, przewraca się i dłuższą chwilę leży bez ruchu. Przejeżdżają trzy samochody, żaden z kierowców nie udziela pomocy.

09.10.2018

Sezon trwa, przed nami jeszcze wspaniała pogoda!

  Z KRAJU
My, Polacy przyzwyczailiśmy się narzekać: na pracę, na brak pieniędzy, na najbliższych, ale głównie jednak jako naród psioczymy na pogodę. Ta jednak w tym roku zamknęła nam usta, zaparła dech w piersiach i jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa! Prognoza długoterminowa zwala z nóg!

Brak dokumentów pojazdu podczas kolizji. Jak spisać oświadczenie?

1 Z KRAJU
Co zrobić w przypadku kolizji, skoro od 1 października nie musimy już wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i polisy OC? Odpowiadamy: to co zwykle – spisać oświadczenie. Policji wzywać nie trzeba.

08.10.2018

Warszawa: trwają testy nowego fotoradaru na motocyklistów

  Z KRAJU
Inspekcja Transportu Drogowego testuje nowy system, który pozwala na identyfikację tylnej tablicy rejestracyjnej pojazdu. Zdaniem ITD pozwoli to na skuteczne wyłapywanie motocyklistów przekraczających prędkość.

05.10.2018

Myjesz motocykl na podwórku? Możesz dostać mandat!

  Z KRAJU
Wiaderko, szampon, gąbka, potem pucowanie ukochanej maszyny. Jeśli na tej czynności przyłapie cię straż miejska, spodziewaj się mandatu. Sporego mandatu.

04.10.2018

To podatek na kampanię wyborczą! Posłowie żądają zniesienia opłaty emisyjnej

  Z KRAJU
Całkowite zniesienie opłaty emisyjnej zaproponował klub poselski Kukiz'15. Zdaniem posłów to ukryty podatek, który służy finansowaniu kampanii wyborczej PiS.

Małe tablice do motocykla? Urzędnicy ostrzegają i grożą karami

  Z KRAJU
Zmniejszone tablice rejestracyjne, które wprowadzono na początku lipca tego roku, przeznaczone są tylko dla pojazdów, w których nie da się zamontować standardowej tablicy. Urzędnicy ostrzegają przed wprowadzaniem ich w błąd.

03.10.2018

Nowy wzór prawa jazdy - bez adresu zamieszkania

  Z KRAJU
Już niedługo nowo wydawane prawa jazdy będą, wzorem dowodów osobistych, pozbawione rubryki z miejscem zamieszkania. Ma to odciążyć organy wydające dokument, a także obniżyć koszty dla samych kierowców.

Błędy w pytaniach egzaminacyjnych na prawo jazdy. Instruktorzy ostrzegają

  Z KRAJU
Pytania egzaminacyjne na prawo jazdy są nieaktualne – ostrzegają instruktorzy nauki jazdy. Chodzi o pytania dotyczące stanu prawnego sprzed nowelizacji, która weszła w życie 1 października.

Trójkołowcem pojedziesz na kategorię B. Posłowie zaskakująco zgodni

  Z KRAJU
Prawo jazdy kategorii B od trzech lat – to w zasadzie jedyny warunek, który trzeba będzie spełnić, by pojechać trójkołowcem. Niemal wszystkie kluby poselskie popierają projekt.

02.10.2018

Rajd dla Artura - pomóżmy koledze wrócić na drogę!

  Z KRAJU
13 października na torze Autodromu Pomorze w Pszczółkach odbędzie się impreza, której celem jest pomoc niezwykłemu motocykliście. Artur Borowski, mimo poważnego uszczerbku na zdrowiu po wypadku, sam buduje pojazd przystosowany do jego potrzeb i możliwości.

01.10.2018

Jazda bez dowodu rejestracyjnego i polisy OC. Ważne informacje!

2 Z KRAJU
Od 1 października jeździmy bez dokumentów – mówią tytuły artykułów w niemal wszystkich mediach. Ale czy na pewno jest to prawdą?

27.09.2018

MSWiA zapowiada likwidację Inspekcji Transportu Drogowego

  Z KRAJU
Inspekcja Transportu Drogowego zostanie włączona do policji – czytamy w oficjalnym komunikacie MSWiA. To już koniec instytucji powołanej w 2001 roku.

26.09.2018

Radom: grupa bandytów pobiła niemieckiego motocyklistę

1 Z KRAJU
Niemiecki motocyklista został w Radomiu napadnięty i poturbowany. Mężczyzna wracał do domu po długiej wyprawie w góry Kaukazu.

archiwum

1    2  3  4 
...
13   174

Sonda

wypowiedz się
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści