Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Aktualności z kraju

Motocyklowe aktualności z kraju. Newsy, wydarzenia, relacje z targów i inne.

22.12.2018

Nawet 5000 zł kary, czyli policyjna akcja “Święta”

  Z KRAJU
Okres świąteczny to tradycyjnie czas wzmożonego ruchu na drogach i większej aktywności policji, która w tym czasie rzuca do służby na drogach tylu funkcjonariuszy i sprzętu, ile to tylko możliwe. Użytkownicy aplikacji Yanosik stworzyli ranking najczęściej kontrolowanych dróg w Polsce.

21.12.2018

MV Agusta rozwija sieć dealerską w Polsce

  Z KRAJU
Po krótkiej nieobecności w naszym kraju marka MV Agusta, dzięki nowemu importerowi, dostępna jest już w Polsce. Legendarne motocykle tej włoskiej marki można już zamawiać w trzech autoryzowanych salonach MV Agusta w Warszawie, Poznaniu i Długołęce pod Wrocławiem.

20.12.2018

Tylko jedna trzecia. Fatalne wyniki zdawalności na prawo jazdy w Polsce

  Z KRAJU
Egzamin na prawo jazdy zdaje w Polsce zaledwie jedna trzecia kandydatów. Dla porównania w Wielkiej Brytanii zdaje prawie połowa, a w Niemczech trzy czwarte kandydatów. Zdaniem posłów winny jest patologiczny system finansowania WORDów.

19.12.2018

Donosiciele w formie. Policyjne skrzynki zalewane błahymi wykroczeniami

  Z KRAJU
Rośnie liczba zgłoszeń, spływających na policyjne skrzynki. Niestety, tylko część z nich dotyczy istotnych wykroczeń. Policjanci skarżą się, że pieniacze zgłaszający błahe sprawy zajmują im bardzo dużo czasu, który mogliby poświęcić na ważniejsze rzeczy.

18.12.2018

Drastyczne podwyżki opłat za garaże. Mieszkańcy zbulwersowani

1 Z KRAJU
Samorządy na gwałt podnoszą opłaty za użytkowanie wieczyste. W wielu miastach w Polsce kwota, jaką trzeba zapłacić za garaż lub miejsce parkingowe, wzrosła nawet sześciokrotnie!

Policjant straci prawo jazdy? Ekspert obnaża kuriozalny przepis

1 Z KRAJU
Policjant zatrzymał ci prawo jazdy na podstawie pomiaru wideorejestratorem? W takim razie on także powinien stracić prawko. Tak wynika z absurdalnych przepisów, które obowiązują w Polsce.

17.12.2018

Prawo czy donosicielstwo? Kontrowersyjne uprawnienia straży miejskiej

  Z KRAJU
Straż miejska ukarze cię mandatem za nieprawidłowe parkowanie na podstawie… zdjęcia. Miejscy społeczni aktywiści już zacierają ręce i szykują smartfony.

Nici z bezpiecznych dróg? Sejm wstrzymuje prace nad ważną ustawą

  Z KRAJU
Projekt zmian w systemie obowiązkowych badań technicznych wstrzymany. Posłowie uznali, że zaproponowana nowelizacja budzi zbyt wiele kontrowersji i nie jest wystarczająco dobrze dopracowana.

11.12.2018

Wracają stacje benzynowe z logo CPN i Petrochemii Płock

  Z KRAJU
Młodsze pokolenie motocyklistów może nie pamiętać czasów, w których po paliwo jeździło się w tylko jedno miejsce - na “cepeen”. Koncern Orlen, który zastąpił naftowe przedsiębiorstwo z czasów PRL, przywróci w najbliższym czasie logo CPN i Petrochemii Płock na dwóch swoich stacjach.

10.12.2018

Fotoradary w Polsce - gdzie? Mapa

  Z KRAJU
Na polskich drogach są miejsca, w których należy zachować szczególną ostrożność. I nie chodzi tutaj o przejścia dla pieszych, kręte odcinki dróg, źle wyprofilowane zakręty czy okolice szkół. Często fotoradary stoją w dziwnych miejscach. Jakich? Sprawdź!

Dwa razy więcej fotoradarów? Ten scenariusz zaczyna się spełniać!

  Z KRAJU
Żeby zarabiać więcej, trzeba więcej inwestować. Wie o tym nie tylko każdy przedsiębiorca, ale także rządzący. Jeżeli zaś można zainwestować nie swoje pieniądze, to już taki biznes na pewno skusi…

08.12.2018

Policjanci biorą w łapę za pouczenia! Tajemnicza petycja złożona w Sejmie

  Z KRAJU
Do Sejmu wpłynęła petycja nieznanego autora, w której proponuje on likwidację pouczeń stosowanych przez policjantów w przypadku drobnych wykroczeń.

Prezent za zdjęcie - świąteczna akcja BMW

  Z KRAJU
Co roku tysiące chorych dzieci nie może spędzić świąt w domach, a konieczność przebywania w tym okresie w szpitalu dodatkowo negatywnie wpływa na ich nastrój. BMW Motorrad przygotowało dla tych dzieciaków 100 wspaniałych prezentów, do których wy też możecie dołożyć swoją cegiełkę. Wystarczy jedno zdjęcie!

07.12.2018

Powstanie trzeci pas autostrady. Minister podpisał decyzję

  Z KRAJU
Autostrada A2 wzbogaci się o trzeci pas. Dzięki temu przepustowość odcinka między Warszawą a Łodzią znacznie się zwiększy. Decyzja Ministerstwa Infrastruktury ma związek z planami budowy Centralnego portu Komunikacyjnego.

1000 mandatów, 250 zatrzymanych dokumentów. Powstała nowa specgrupa policji

  Z KRAJU
Ponad 1000 wykroczeń ujawniła warszawska policyjna specgrupa SPEED, powołana do ścigania drogowych piratów. Funkcjonariusze wykorzystują szybkie nieoznakowane i oznakowane radiowozy, w tym nową Kię Stinger.

06.12.2018

Odholowanie pojazdu nie zawsze zgodne z prawem. Ważny wyrok TK

  Z KRAJU
Odholowali ci motocykl lub samochód i nie chcieli oddać bez zapłaty? To niezgodne z konstytucją – orzekł Trybunał Konstytucyjny, zmieniając tym samym przepisy, które funkcjonowały od wielu lat.

Zatrzymanie prawa jazdy niekonstytucyjne! RPO alarmuje

6 Z KRAJU
Automatyczne zatrzymywanie prawa jazdy na trzy miesiące łamie konstytucyjne prawa obywateli – twierdzi Rzecznik Praw Obywatelskich. Skierował w tej sprawie pytanie do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

05.12.2018

Nowy tor wyścigowy powstanie na południu Polski

  Z KRAJU
Automobilklub Częstochowski podpisał porozumienie z władzami Częstochowy i gminy Blachownia w sprawie odbudowy toru wyścigowego w miejscowości Wyrazów. Na tym obiekcie trenował kiedyś Robert Kubica.

04.12.2018

Warszawa: kierowca ratuje życie motocyklisty na Wisłostradzie [FILM]

  Z KRAJU
Popsutym motocyklem bez świateł nocą po Wisłostradzie – lekkomyślnego motocyklistę przed poważnymi kłopotami uratował kierowca samochodu.

03.12.2018

Progi zwalniające do likwidacji? Poseł PO: są lepsze rozwiązania!

  Z KRAJU
Likwidacji progów zwalniających na drogach domaga się poseł PO Józef Lassota. Jego zdaniem progi są szkodliwe dla pojazdów i środowiska, niebezpieczne i niepotrzebne. Postuluje, by zastąpić je innymi elementami drogowej infrastruktury.

archiwum

1    1  2  3 
...
12   175

Sonda

wypowiedz się
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści