Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Aktualności

Aktualności - MOTOGEN.PL. Newsy, wydarzenia, relacje z targów. Zapraszamy na łamy magazynu dla motocyklistów MOTOGEN: testy motocykli, galeria zdjęć, giełda, filmy video, dane techniczne i inne.

09.10.2018

Suzuki SV650X Katana? To łatwe!

  CIEKAWOSTKI
Zeszłoroczna premiera Suzuki SV650X spotkała się z mieszanymi reakcjami. O ile sam motocykl jest zrobiony z pomysłem, to na jego producenta spadła krytyka za brak prawdziwych innowacji i pudrowanie swojej bierności nowym pakietem stylistycznym. Co ciekawe, podobne głosy pojawiły się tuż po niedawnej premierze nowej Katany, którą niektórzy uznali po prostu za kolejną wariację na temat dobrze znanego GSX-S1000F.

Brak dokumentów pojazdu podczas kolizji. Jak spisać oświadczenie?

1 Z KRAJU
Co zrobić w przypadku kolizji, skoro od 1 października nie musimy już wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i polisy OC? Odpowiadamy: to co zwykle – spisać oświadczenie. Policji wzywać nie trzeba.

08.10.2018

Znany polski konstruktor z prestiżową nagrodą w konkursie budowy customów!

  CIEKAWOSTKI
Szajba, czyli Arkadiusz Pawlukowicz, konstruktor customów zdobył nagrodę publiczności w konkursie AMD World Championship of Custom Bike Building, który odbywał się podczas targów Intermot w Kolonii.

Warszawa: trwają testy nowego fotoradaru na motocyklistów

  Z KRAJU
Inspekcja Transportu Drogowego testuje nowy system, który pozwala na identyfikację tylnej tablicy rejestracyjnej pojazdu. Zdaniem ITD pozwoli to na skuteczne wyłapywanie motocyklistów przekraczających prędkość.

07.10.2018

Trzy crossówki kontra McLaren Senna. Bezsensownie fajny wyścig [FILM]

  CIEKAWOSTKI
Czy 800-konny supersamochód może mieć szansę z trzema crossówkami? Ten wyścig jest tak irracjonalny, że aż miło na niego popatrzeć.

Kolej Transsyberyjska w motocyklowym wydaniu - nietypowa wersja Urala

  CIEKAWOSTKI
Austriacki dealer motocykli Ural stworzył specjalną edycję modelu CT z wózkiem bocznym, inspirowaną rosyjską Koleją Transsyberyjską. Przenosi ona kierowcę i pasażera w klimat bezkresnej tajgi oraz kryje pewną rozgrzewającą niespodziankę.

06.10.2018

Energica Ego na sezon 2019 - dopieszczona elektrownia

  NOWOŚCI RYNKOWE
Na targach Intermot silną reprezentację wystawili również producenci motocykli elektrycznych. Szczególną pozycję ma wśród nich włoska Energica, dostawca maszyn dla nowej klasy wyścigowej MotoE.

BMW "Rent a Ride" - największa na świecie wypożyczalnia motocykli?

  CIEKAWOSTKI
BMW Motorrad szuka nowych sposobów na to, by zachęcić motocyklistów do swoich jednośladów. Jednym z nich jest program "Rent a Ride". Co to takiego? To krótkoterminowy wynajem motocykli, który będzie oparty na salonach dealerskich BMW.

05.10.2018

Zakazy są bez sensu! Europejscy motocykliści walczą z wykluczeniem

2 ZE ŚWIATA
Zakazywanie motocyklistom wjazdu na niektóre ulice w obawie przed hałasem nie jest żadnym rozwiązaniem – twierdzi Europejska Federacja Stowarzyszeń Motocyklowych (FEMA). W wielu krajach mieszkańcy dzielnic wymuszają takie zakazy na władzach.

Myjesz motocykl na podwórku? Możesz dostać mandat!

  Z KRAJU
Wiaderko, szampon, gąbka, potem pucowanie ukochanej maszyny. Jeśli na tej czynności przyłapie cię straż miejska, spodziewaj się mandatu. Sporego mandatu.

04.10.2018

To podatek na kampanię wyborczą! Posłowie żądają zniesienia opłaty emisyjnej

  Z KRAJU
Całkowite zniesienie opłaty emisyjnej zaproponował klub poselski Kukiz'15. Zdaniem posłów to ukryty podatek, który służy finansowaniu kampanii wyborczej PiS.

Peugeot wraca do produkcji motocykli

  CIEKAWOSTKI
Francuska firma Peugeot produkuje nie tylko auta - od 120 lat tworzy również jednoślady. W ostatnim czasie skupiona była wyłącznie na produkcji skuterów, lecz wszystko wskazuje na to, że niedługo powrócą do jej oferty również tradycyjne motocykle.

Małe tablice do motocykla? Urzędnicy ostrzegają i grożą karami

  Z KRAJU
Zmniejszone tablice rejestracyjne, które wprowadzono na początku lipca tego roku, przeznaczone są tylko dla pojazdów, w których nie da się zamontować standardowej tablicy. Urzędnicy ostrzegają przed wprowadzaniem ich w błąd.

Targi Intermot w Kolonii - podsumowanie premier 2019

1 RELACJE
Tegoroczna edycja targów Intermot nie zaskoczyła nas jakoś bardzo nowościami, ale pokazano kilka nowych, ciekawych maszyn. Największą popularnością cieszyły się nowe Suzuki Katana oraz przełomowy Indian FTR 1200.

03.10.2018

Ducati Scrambler 800 w trzech nowych odsłonach

  NOWOŚCI RYNKOWE
Kolejne wersje stylistyczne Ducati Scramblera 800 nie są zaskoczeniem - w końcu jest to motocykl od podstaw stworzony do niezliczonej ilości przeróbek. Zaprezentowane w Kolonii modele Cafe Racer, Desert Sled i Full Throttle to bardzo smaczne wariacje na temat stylu retro.

Nowy wzór prawa jazdy - bez adresu zamieszkania

  Z KRAJU
Już niedługo nowo wydawane prawa jazdy będą, wzorem dowodów osobistych, pozbawione rubryki z miejscem zamieszkania. Ma to odciążyć organy wydające dokument, a także obniżyć koszty dla samych kierowców.

Skuter - jednoślad uniwersalny w mieście, w pracy, w domu

  CIEKAWOSTKI
Dawniej ludzie dzielili przestrzeń mieszkalną ze zwierzętami gospodarskimi. Dziś, w krajach z permanentnymi brakami lokalowymi, również się to zdarza, choć żywe konie zazwyczaj zastąpiono mechanicznymi. Nie ma tego złego - korzystając z tak uniwersalnego pojazdu, jak skuter, można mu znaleźć dziesiątki dodatkowych zastosowań. Przenośna wanienka? Proszę bardzo!

Triumphy Street Twin i Street Scrambler - 10 koni więcej i masa dodatków

  NOWOŚCI RYNKOWE
Dwa bliźniaki Triumpha - Street Twin i Street Scrambler, otrzymały pakiet poprawek na sezon 2019. Główne zmiany zaszły w silniku, który jest teraz o 10 KM mocniejszy i posiada dwie mapy zapłonu.

Błędy w pytaniach egzaminacyjnych na prawo jazdy. Instruktorzy ostrzegają

  Z KRAJU
Pytania egzaminacyjne na prawo jazdy są nieaktualne – ostrzegają instruktorzy nauki jazdy. Chodzi o pytania dotyczące stanu prawnego sprzed nowelizacji, która weszła w życie 1 października.

Trójkołowcem pojedziesz na kategorię B. Posłowie zaskakująco zgodni

  Z KRAJU
Prawo jazdy kategorii B od trzech lat – to w zasadzie jedyny warunek, który trzeba będzie spełnić, by pojechać trójkołowcem. Niemal wszystkie kluby poselskie popierają projekt.

archiwum

1    2  3  4 
...
13   525

Sonda

wypowiedz się

Dzieje się?

Newsroom tylko na to czeka!

Motogen.

e-mail: newsroom(@)motogen.pl

TEL: [+48] 669 970 129

 

Newsletter

Bądź na bieżąco

PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści