OCEŃ ARTYKUŁ
Honda Africa Twin jeszcze w tym roku?kliknij i przesuń wskaźnik
Honda Africa Twin 2010 według Włochów
Legendarny motocyklHonda Africa Twin może doczeka się kontynuacji – tak przynajmniej uważa włoski portal motocyklowyInfomotori. Honda Africa Twin większości z nas kojarzy się głównie z rajdem Paryż–Dakar. Właścicielom i miłośnikom "Afryka" kojarzy się z niezawodnością motocykla, obecnego na rynku od 15 lat. W tym czasie Honda modyfikowała Africę tylko przez pierwsze 5 lat. Kolejne 10 lat motocyklprzetrwał w niezmienionej formie, którą ukochali sobie miłośnicy bezdroży i turystyki motocyklowej.
Mimo że wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że to raczej Varadero będzie miało wkrótce potomka, zdaniem włoskiego Infomotori można się spodziewać powrotu Africi Twin na rynek. Motocyklmiałby być napędzany przez silnik V2 o pojemności 1000 ccm oraz 21-calowe koła. Waga Hondy miałaby stanowić konkurencję z cięższymi BMW R1200GS, Ducati Multistradą czy Super Tenere Yamahy.
Czyżby można było spodziewać się zupełnie nowej Hondy XRV 1000 Africa Twin na tegorocznych targach Eicma w Mediolanie? Wielu na pewno powie: "oby!". Swoją drogą, czego Wy byście oczekiwali od nowej "Afryki"?
Do tragicznego wypadku doszło dzisiaj przed południem w Lublinie. Motocyklistka wjechała w grupę osób przechodzących przez przejście dla pieszych. Jedna osoba nie żyje.