załóż konto nie pamiętam hasła
wyszukiwanie zaawansowane

AKTUALNOŚCI - CIEKAWOSTKI

Ducati Kill Me Fast – jeszcze sztuka czy już kicz?

Iza Prochal
09-06-2011, 11:13
OCEŃ ARTYKUŁ Ducati Kill Me Fast – jeszcze sztuka czy już kicz? kliknij i przesuń wskaźnik
<b>Ducati 1098</b> Kill Me Fast.
Ducati 1098 Kill Me Fast.
<b>Ducati 1198</b> z serii Kill Me Fast.
Ducati 1198 z serii Kill Me Fast.
Projekt <b>Kill Me Fast</b>.
Projekt Kill Me Fast.
W takim stroju
W takim stroju "kill" będzie nawet "faster"...

Duński artysta, Kristian von Hornsleth, stworzył serię motocykli Ducati 1098 i 1198 w kontrowersyjnym malowaniu. Nazwał ją także kontrowersyjnie – "Kill Me Fast".

Sam artysta tak tłumaczy inspirację do malowania dziesięciu egzemplarzy motocykli w serii "Kill Me Fast" (z ang. "Zabij mnie szybko"): "Kiedy zapytałem sprzedawcy czy niebezpieczna jest jazda takim motocyklem, odpowiedział: »Gdy uderzasz w ścianę z prędkością 320 km/h, nie czujesz niczego«. Wtedy zadałem sobie pytanie dlaczego, sam byłem bardzo zafascynowany tym związkiem pomiędzy niezwykłym włoskim designem i wybitną technologią silnika. To dokładnie ta mieszanka piękna, prędkości i śmierci zainspirowała mnie, by włączyć tę »rzeźbę« do mojej pracy artystycznej. Malowane linie i formy oddziałują na siebie w »bezsensownej« próbie odkrycia i zakwestionowania logiki danej projektowi Ducati".

Cokolwiek von Hornsleth ma na myśli, urodę takich przejawów artystycznego geniuszu pozostawiamy Wam do dyskusji. Jeśli jesteście zainteresowani, na stronie autora można zamówić plakaty przedstawiające oba modele Ducati w różnych wersjach kolorystycznych i rozmiarach. Cena 1 egzemplarza waha się od 400 do 1200 koron duńskich.

Komentarze użytkowników
(3)
09-06-2011 21:50
CrazyLukas
nie nie nie i jeszcze raz nie...
09-06-2011 19:47
~BleBlun
Steve Vai grał kiedyś na tak pomalowanych gitarach :-)
09-06-2011 19:42
~sobota
Bardzo oryginalne malowanie. Dzięki zestawieniu wielu żywych kolorów rzuca się w oczy, czyli z pewnością spełnia swoje zadanie zwracając uwagę ludzi.

ZOBACZ, PISALIŚMY TEŻ O:

Otwarcie salonu Ducati Toruń

14-05-2012
Na mapie Polski pojawił się kolejny punkt, gdzie wszyscy miłośnicy desmo poczują się jak u siebie w domu – nowy salon Ducati został oficjalnie otwarty w Toruniu przy ul. Szosa Chełmińska 214.
 
 
 
 
 
Motor Show 2012
17-04-2012

AKTUALNOŚCI POWIĄZANE

BMW – jak zepsuć reklamę

18-05-2012
Dajemy trochę kiepskich efektów specjalnych, nieprzemyślany scenariusz, pompatyczną muzykę i oto jest - nowa reklama BMW S1000RR.
 
 
 
 
 
NEWSLETTER

Podaj swój adres e-mail

 
 
ANKIETA
Rzetelnych informacji szukam:
w polskim portalu
w zagraniczym portalu
w polskim miesięczniku
w zagranicznym miesięczniku
na nalepkach na samochodach




PATRONAT

1/3
« »

PARTNERZY

1/9
« »
Subskrybuj RSS
Copyright © 2006-2012: MOTOGEN.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wydawcą portalu internetowego MOTOGEN.PL jest Liberty Motors Sp. z o.o. (Wydawca) z siedzibą w Łodzi, ul. Dąbrowskiego 207/225, 93-231 Łódź. Wszelkie prawa do treści, elementów tekstowych, graficznych, zdjęć, aplikacji i baz danych są zastrzeżone na rzecz Wydawcy lub odpowiednio na MOTOGEN.PL.
partner technologiczny:
cms