Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej

Laboratorium

Yamaha Tracer 700 - wakacyjny hit test, opinie i oceny

Długofalowe, przemyślane plany strategiczne Yamahy coraz bardziej mi imponują. Po kilku latach produkcji solidnych i poprawnych, ale do bólu bezpłciowych nakedów w postaci FZ8 i XJ6, w 2014 r. zaprezentowano MT-07. To przemyślany, dynamiczny i dający się lubić golas, o niezłych osiągach, prowadzeniu i przystępnej cenie. Rok później MT-07 doczekała się wersji „stunt”, wyposażonej w klatkę bezpieczeństwa i znacznie bardziej agresywną kolorystykę, nazwaną Motocage. Na tym nie koniec. Te same podzespoły (rama, silnik), uzbrojone w bardziej klasyczną „karoserię”, zaowocowały golasem o cechach retro i uczciwej cenie – XSR 700. W segmencie turystyczno-sportowym wciąż jednak była pewna pustka. I tutaj dochodzimy do jednej z najciekawszych maszyn na rynku, czyli Tracera 700, którego właśnie przetestowaliśmy w Dolomitach

Klan

Na pierwszy rzut oka Yamaha MT-07 i Tracer 700 to dwie różne bajki. Jeden jest typowym, uniwersalnym nakedem, drugi sportowo-turystyczną maszyną idealną na dłuższą trasę. Trzon obydwu konstrukcji jest jednak dokładnie ten sam. Tracer przejął ramę, silnik, układ hamulcowy i elektrykę z MT-07.

 

Tracer 700 w pełnej okazałości...

 

Aby golasa przystosować do turystyki, należało zmienić w nim kilka rzeczy. Pod nóż poszło zawieszenie. Tylny wahacz Tracera 700 wydłużono o 50 mm, przez co wzrósł także rozstaw osi (1450 mm). Zmieniono amortyzator, zawieszenie otrzymało nieznacznie większy skok (12 mm), inna jest także pozycja (kierownica i siedzenie są minimalnie wyżej, jedynie podnóżki pozostały na tej samej wysokości).

 

Charakterystyczny design Yamahy, którego prekursorem była pierwsza YZF-R6...

 

Oczywiście zbiornik paliwa ma inny kształt i zwiększoną pojemność, a kierowcę chroni solidna osłona przednia z regulowaną szybą. Dwuczęściowe siedzenie MT-07 zastąpiono kanapą, pod którą znajdziemy niewielki schowek, pasażer dysponuje solidnymi uchwytami. Testowany motocykl utrzymał masę na przyzwoitym poziomie, 196 kg (gotowy do jazdy).

 

Zobacz dane techniczne Yamahy Tracer 700 w naszym katalogu motocykli

 

Czytaj dalej na następnej stronie>>>

 

Więcej o motocyklach Yamaha Autor: Jakub Olkowski

Tagi

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
Oceń ten materiał:
Zobacz galerię

Yamaha Tracer 700 - wakacyjny hit

102
zdjęcia
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści