Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Ciekawostki ze świata motocykli Yamaha Motoroid - motocyklowa sztuczna inteligencja Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ciekawostki

Yamaha Motoroid - motocyklowa sztuczna inteligencja

Yamaha swoim prototypem o nazwie Motoroid łączy świat elektrycznych motocykli i sztucznej inteligencji. Pojazd ten jest inteligentny, odróżnia swojego właściciela od innych ludzi dzięki technologii rozpoznawania twarzy, słucha jego komend i jest pół-autonomiczny.

Motoroid Yamahy wyposażony jest w technologię, która nie tylko pozwala utrzymać mu się na dwóch kołach na postoju, ale także motocyklowi samemu „wstać” z oparcia jakie daje stopka boczna. Pojazd ten potrafi samodzielnie się przemieszczać i nie potrzebuje do tego człowieka, choć człowiek oczywiście może nim kierować i do tego ten pojazd jest zaprojektowany.

 

Silnik elektryczny napędzający tę konstrukcję mieści się w piaście tylnego koła pojazdu, a zasilany jest z baterii litowo-jonowej. Waga pojazdu gotowego do jazdy (w sumie nie ma sensu już tak pisać w przypadku motocykli elektrycznych) wynosi przyzwoite 213 kg.

 

Czy ten koncepcyjny, wyjątkowy pojazd trafi do seryjnej produkcji? Na pewno nie dokładnie on w stosunku jeden do jednego, ale jego rozwinięta i w pełni dopracowana wersja – na pewno. Kiedy? Tego jeszcze nie wiadomo. Wiadomo jednak, że pojazdy tego typu mają trafiać w gusta klientów, dostarczając im doznania kando – czyli pełnej satysfakcji i ekscytacji. Cóż, czujemy się kando i nie możemy się już doczekać testów tych superinteligentnych motocykli…

 

 

Więcej o motocyklach Yamaha
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści