Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Testy Testy motocykli - recenzje, opinie, zdjęcia i komentarze Yamaha MT-09 Tracer - szosówka w stylu adventure Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Laboratorium

Yamaha MT-09 Tracer - szosówka w stylu adventure test, opinie i oceny

Yamaha MT-09 była jednym z najciekawszych motocykli zaprezentowanych w 2013 r. Agresywny, nowoczesny motocykl łączący cechy nakeda i fabrycznego streetfightera. Z agresywnym, trzycylindrowym silnikiem, świetnymi hamulcami, rozbudowaną elektroniką, niewielką masą i korzystną ceną – MT-09 szybko stał się hitem sprzedażowym. A teraz do redakcyjnego garażu trafił pojazd będący czymś na pograniczu kategorii tourer i adventure – fabryczny crossover Yamaha MT-09 Tracer.

Zanim zaczniemy analizować słuszność koncepcji Yamahy MT-09 Tracer, spróbujmy rozszyfrować jej przydomek. Tracer, czyli po polsku traser, może oznaczać osobę lub przedmiot wytyczający drogę. W przypadku technologii wytwarzania, traser, to osoba przenosząca kształt z rysunku technicznego na arkusz lub bryłę metalu. Tracer można przetłumaczyć także jako rysik. Tak czy inaczej - bez względu na to, czy producent miał na myśli trasowanie jako czynność, czy trasera, pojmowanego jako rysik lub osobę trasującą, zapewne chodziło o „wyznaczanie drogi”. Czy to dobra nazwa? Postaram się odpowiedzieć w dalszej części.

 

Zobacz także nasz test: Yamaha MT-09 - z piekła rodem


Ale do rzeczy. Yamaha na bazie modelu MT-09 zrobiła całkiem zgrabnego, motocyklowego SUV-a, czerpiącego stylistykę w równym stopniu ze sportowej R1, jak i turystycznego enduro - Super Tenere.

Yamaha MT-09 Tracer

 

O zmianach w nadwoziu czytaj na następnej stronie>>>

 

Więcej o motocyklach Yamaha Autor: Jakub Olkowski
Oceń ten materiał:
Zobacz galerię

Yamaha MT-09 Tracer - test Motogen.pl

62
zdjęcia
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści