-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej

Laboratorium

Yamaha MT-03 "trzy setki radości" test, opinie i oceny

Radość ma kilka twarzy. Dla jednego będzie to status materialny, drugi woli zwiedzanie świata, ktoś inny będzie się cieszył ze zdrowej, kochającej się rodziny, a osiedlowy żul z codziennej dawki alkoholu. Koncentrując się na tym ostatnim, chcielibyśmy Wam przedstawić trzy setki, które wprowadzają podobnie pozytywny nastrój, co identyczna objętość wyrażona w etanolu - choć tym razem przysłowie "bez litra nie ma jazdy" jest jak najbardziej chybione. Oto kolejna po YZF-R3, testowana w sezonie 2016, trzysetka spod znaku Yamahy. Przedstawiamy MT-03.

Mimo niewielkiej pojemności i skromnych gabarytów, Yamaha MT-03 wygląda bardziej dojrzale, niż sztab doradców Antoniego Maciarewicza. Kombinacja fioletowej ramy (mój ulubiony kolor denaturatu) i felg oraz srebrnego zbiornika paliwa i elementów karoseryjnych jest typowa ostatnio dla sportów Yamahy.

 

Znak czasów: tylna lampa LED

 

Przedni reflektor wystylizowano w podobny sposób, co w pozostałych modelach serii MT, a pod silnik trafił sporych wymiarów spojler. Tylna lampa została wykonana w technologii LED, białe klosze kierunkowskazów, oraz agresywnie wyglądający, za sprawą "ostrej kreski" kształ motocykla nadają MT dynamikę, świeżość. A to wszystko okraszone przyzwoitą jakością wykonania.

bliźniaki

 

Yamahy MT-03 i YZF-R3 są jak bliźniaki (tutaj drobna obawa, czy fraza "bliźniaki" nie spowoduje odwiedzin przez CBŚ). Mają wspólny trzon, w postaci ramy o tej samej geometrii. Korzystają z identycznego silnika, zbiornika paliwa, kanapy, układu hamulcowego oraz zawieszeń. Nawet ich masa jest zbliżona (MT-03 jest lżejsza o kilogram, osiągając 168 kg).

 

Czy zatem możemy traktować YZF-R3 jako obudowaną wersję MT-03? W moim przekonaniu tak. Ale dojdziemy i do tego.

 

Solidne uchwyty dla pasażera...

 

Testowany motocykl odróżnia się od YZF-R3 głównie brakiem obudowy oraz wyższą kierownicą i szerzej rozstawionymi lusterkami. Pasażer otrzymał uchwyty. Na tym różnice się kończą.

 

Zobacz dane techniczne Yamahy MT-03 w naszym katalogu motocykli

 

Czytaj dalej na następnej stronie>>>

 

Więcej o motocyklach Yamaha Autor: Jakub Olkowski
Oceń ten materiał:
Zobacz galerię

Yamaha MT-03 w teście Motogen.pl

74
zdjęcia
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści