Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Wywiady Wywiad z Igą Karst, autorką książki "299" Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Wywiady

Wywiad z Igą Karst, autorką książki "299"

Iga Karst – autorka kryminalnych powieści dla młodzieży. Nakładem Wydawnictwa TELBIT ukazały się: "Egzamin z tajemnicy ", "Złudna gra" oraz książka obyczajowa "Magenta". "299" jest jej siódmą powieścią. W książkach Igi nieodzownie pojawiają się wątki historyczne, związane z zabytkami, legendami i z

Iga Karst – autorka kryminalnych powieści dla młodzieży. Nakładem Wydawnictwa TELBIT ukazały się: "Egzamin z tajemnicy", "Złudna gra" oraz książka obyczajowa "Magenta". "299" jest jej siódmą powieścią. W książkach Igi nieodzownie pojawiają się wątki historyczne, związane z zabytkami, legendami i z tajemnicami.

Olaf Popanda: Dobrze, więc zacznijmy... Iga – studentka, pisarka... Kto jeszcze?
Iga Karst: Córka, koleżanka, fanka i, mam nadzieję, przyjaciółka.
 

O.P.: Świetnie ujęte. Powiedz mi skąd Twoje zainteresowanie pisaniem książek? Czy staje się to Twoim sposobem na życie? Z tym wiążesz swoją przyszłość?
I.K.: Już w szkole podstawowej wiedziałam, że chcę pisać powieści przygodowe. Do tej pasji dołączyło zainteresowanie historią i tajemnicami Dolnego Śląska. W ten sposób zaczęły powstawać moje książki. Pisanie to dla mnie hobby i zakładam, że w przyszłości, jeśli będzie to możliwe, nadal będę pisała.
 

O.P.: Jeśli to jednak hobby, a nie stałe zajęcie, co robisz na co dzień, poza studiami?
I.K.: Na razie pochłania mnie proza studenckiego życia – pisanie pracy magisterskiej ;).
 

O.P.: Rozumiem. Studia – jaki kierunek wybrałaś i co Tobą powodowało?
I.K.: Kończę studia związane z PR-em i kreowaniem wizerunku oraz komunikacją społeczną. Wybrałam ten kierunek ze względu na typowo humanistyczny profil oraz dlatego, że w pewnym sensie łączy on różne gałęzie moich zainteresowań.
 

O.P.: Ciekawe... Więc jesteś pisarką ukierunkowaną na PR. Jeśli będę chciał zmienić mój wizerunek, wiem już do kogo mam się udać :).
I.K.: Tak naprawdę jak byłam mała, zobaczyłam gdzieś nazwę "public relations" i już wtedy wiedziałam, że będę miała z tym coś wspólnego, choć nie miałam wówczas zielonego pojęcia czym jest PR.
 

O.P.: Ile książek masz w swoim dorobku literackim?
I.K.: Siedem :).
 

O.P.: Całkiem sporo! Wszystkie wydane?
I.K.: Tak. Zdradzę Ci, że pod łóżkiem mam jeszcze kilka niewydanych maszynopisów z czasów dzieciństwa, więc w sumie napisałam więcej niż siedem powieści ;).

O.P.: Wciąż mnie zaskakujesz.
I.K.: Ale te pod łóżkiem kompletnie nie nadają się do czytania!
 

O.P.: Jak to się stało, że dziewczyna, która do tej pory nie miała większej styczności z motocyklami, nagle pisze książkę, powieść sensacyjną, gdzie znaczącą rolę odgrywają właśnie motocykle i ich niepokorni właściciele?
I.K.: O powstaniu "299" zadecydował zbieg okoliczności. Pewnego wieczoru dostałam wiadomość od nieznajomego z pytaniem, czy nie chciałabym napisać książki o motocyklistach. Na pomysł powieści związanej z motocyklistami wpadłam rok wcześniej, kiedy na weselu kuzynki poznałam kilka osób związanych ze środowiskiem właścicieli Harley-Davidson. Lecz dopiero ów nieznajomy przekonał mnie ostatecznie do podjęcia tematu i to ze ścigaczami w roli głównej.
 

...
oceń ten materiał:
Wywiad z Igą Karst, autorką książki Iga Karst, fot. Ada Stolarczyk
Wywiad z Igą Karst, autorką książki Iga Karst, fot. Ada Stolarczyk
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści