-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Ciekawostki ze świata motocykli Wyjątkowy Triumph 5T Steve'a McQuinna sprzedany za gigantyczną sumę Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ciekawostki

Wyjątkowy Triumph 5T Steve'a McQuinna sprzedany za gigantyczną sumę

Triumph 5T Speed ​​Twin z 1938 roku, należący niegdyś do Steve'a McQueena, został sprzedany podczas aukcji za cenę 175 500 dolarów (ok. 660 tys. zł).

Steve McQueen to nie tylko wielka postać kina, ale także ikona motorsportu. Aktor wielokrotnie brał udział w wyścigach – zarówno motocyklowych, jak i samochodowych. Jego wielką pasją były szczególnie motocykle brytyjskie, których zgromadził pokaźną liczbę.

 

 

Okazuje się jednak, że McQueen tylko niektóre z maszyn ze swojej kolekcji wykorzystywał do jazdy. Wystawiony w Las Vegas, w domu aukcyjnym Bonhams, Triumph 5T z 1938 roku był jednym z takich właśnie motocykli – aktor używał go dość często.

 

Od 1984 roku, kiedy egzemplarz ten po raz pierwszy został zlicytowany, nie zmienił się ani trochę. Dzięki pieczołowitej renowacji, przeprowadzonej w latach 70. przez Buda Ekina, jednoślad trafił do nabywcy w idealnym stanie, a ten dołożył wszelkich starań, by ten stan utrzymać.

 

 

Więcej o motocyklach Triumph

Powiązane materiały

...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści