Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Ciekawostki ze świata motocykli World Crosser – Yamaha zatwierdza znak firmowy Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ciekawostki

World Crosser – Yamaha zatwierdza znak firmowy

Kiedy Yamaha pokazywała koncepcyjny motocykl World Crosser, zapowiadano, że nie trafi on do produkcji. Najwyraźniej jednak firma zmieniła zdanie.

Kiedy Yamaha pokazywała koncepcyjny motocykl World Crosser, zapowiadano, że nie trafi on do produkcji. Najwyraźniej jednak firma zmieniła zdanie.

Kiedy po raz pierwszy pokazano bazującego na modelu Super Tenere World Crossera na ubiegłorocznych targach Intermot, Yamaha zakładała, że ma być on wyłącznie inspiracją dla podróżników motocyklowych i nie trafi do produkcji. Teraz okazało się, że Yamaha zastrzegła znak towarowy World Crosser dla motocykli i elementów zamiennych do nich, co może oznaczać, że turystyczny jednoślad niekoniecznie pozostanie koncepcją projektantów. Prawdopodobne jest również to, że Yamaha wykorzysta nazwę World Crosser w przypadku linii akcesoryjnych dodatków do modelu Super Tenere.

Koncepcyjny World Crosser wyposażony został w jednoosobową kanapę, zawieszenie Ohlins wykonane z superlekkich komponentów oraz wydech Akrapovic, który ma poprawiać dynamikę motocykla. Yamaha wyposażyła jednoślad w zintegrowany z przednią szybą system GPS, co ułatwia kierowcy korzystanie z nawigacji.

Z kolei Suzuki zastrzegło ostatnio znak towarowy S-Cross do wykorzystania w przypadku samochodów, motocykli, quadów oraz części zamiennych do tychże. Czyżby wkrótce szykowała się nam kolejna japońska nowość terenowa?

World Crosser – Yamaha zatwierdza znak firmowy Koncepcyjny World Crosser p...
World Crosser – Yamaha zatwierdza znak firmowy - fot. 2 Motocykl bazuje na m...
World Crosser – Yamaha zatwierdza znak firmowy - fot. 3 Yamaha World Crosser.
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści