Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport Inne Wideo promujące Tourist Trophy 2018 – będzie się działo! Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Inne

Wideo promujące Tourist Trophy 2018 – będzie się działo!

Z okazji zbliżającego się wielkimi krokami do naszych garażowych drzwi 2018 roku, organizatorzy Tourist Trophy na Wyspie Man, tradycyjnie już, postanowili stworzyć film promujący kolejną edycję TT na nadchodzący sezon. Twórcy klipu, zapowiadającego fantastyczne uliczne ściganie na Wyspie Man w sezonie 2018, tym razem zainspirowali się brytyjskim kinem akcji.

Tym razem twórcy klipu zapowiadającego fantastyczne uliczne ściganie na Wyspie Man zainspirowali się jednym z klasyków brytyjskiego kina lat dziewięćdziesiątych, kultowym Trainspotting, mocno poruszającym problematykę uzależnień. Film ten w tym roku, po dwudziestu latach od swojej premiery, doczekał się kontynuacji T2:Trainspotting. Kreatorzy Promo TT 2018 idealnie wkomponowali narrację w oryginalną muzykę zaczerpniętą z kinowego hitu. W rolę Rentona, granego przez Evana McGregora, wcielił się nie kto inny, jak John McGuinness, legenda wyścigów drogowych oraz 23-krotny zwycięzca TT.

 

John w nawiązaniu do jednej z ważniejszych scen filmu, podobnie jak Renton, swoją grą słowną wciąga nas do wyścigowego świata TT, namawiając nas do dokonania jedynie słusznego wyboru. McGuinness w żartobliwy sposób swoją opowieścią przenosi nas na kraniec świata abyśmy poczuli się jakbyśmy lecieli, jakbyśmy dryfowali, równocześnie sprawnie przestrzegając też przed upadkiem. Przekonuje: bądź wolny, ale współdziałaj w jedności z innymi.

 

 

IOM TT 2018 promo video...

 

 

Mówi przygotuj się, uważaj na drzewa, chroń głowę. Z przyjaciółmi wejdź w klimat motocyklowych rozmów oraz wyolbrzymianych wyścigowych opowieści. Co ważne wybierz sprawność fizyczną, bądź zmotywowany, przerzuć trochę żelastwa jak chłopaki z siłowni. Jeśli jakimś trafem ominiesz trening i tak wciągnij brzuch i spójrz w lustro. Jesteś gotowy?

 

Wybierz ten właściwy wyścigowy weekend, zrób swoje, umyj samochód, skoś trawnik, wyjdź z psem, jak kibic piłkarski bądź gotowy na sprzeciw "domowemu sędziemu", który będzie chciał pokazać ci przed wyjściem czerwoną kartkę. Jak dotrzesz do celu wyglądaj fajnie, poczuj się fajnie, zachowuj się fajnie, dopingując swoich faworytów, jak dumny piejący paw. Wytrwaj do poniedziałkowego ranka, po którym wszystko powtórz kolejny raz.

Wybierz coś więcej, wybierz brak pasów bezpieczeństwa, brak poduszek powietrznych, wybierz zaufanie do maszyny i kumpli, którzy w szopie pomagają ci ją przygotować do jazdy. Wybierz narzędzia, którym zawdzięczasz bezpieczeństwo na każdym zakręcie.

 

Wybierz swoje przeznaczenie z każdym ruchem swojej ręki, skup się na następnym momencie a nie na tym, w którym teraz jesteś. Wybierz linię przejazdu i pożądaj za nią w górę ku zwycięstwu. Wybierz bycie najlepszym. Miej nadzieję, że uda Ci się odjechać bez szwanku, ale i tak będziesz wracał.

Na koniec John mówi: wybierz motocykle. Oczywiście całość tej historii okraszona jest świetnie dobranymi scenami z TT. W wolnej interpretacji, tak jak w pierwowzorze, można doszukać się uniwersalności tej opowieści, skierowanej nie tylko do zawodników, mechaników, kibiców, organizatorów wyścigów drogowych, ale również całej reszty świata, która wybiera to, co dla niej jest najlepsze i w czym najbardziej się spełnia. Kto chce niech posłucha głosu narratora i wybierze. My już wybraliśmy.    

Powiązane materiały

oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści