-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport Motocyklowe Mistrzostwa Superbike WSBK na torze w Walencji – Haslam znowu mocny Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

WSBK

WSBK na torze w Walencji – Haslam znowu mocny

Tor w Walencji okazał się bardzo szczęśliwy dla Leona Haslama i Noriyuki Hagi. Jednak Polacy startujący w klasie Superstock 1000 nie będą mieli dobrych wspomnień z tego wyścigowego weekendu.

Tor w Walencji okazał się bardzo szczęśliwy dla Leona Haslama i Noriyuki Hagi. Jednak Polacy startujący w klasie Superstock 1000 nie będą mieli dobrych wspomnień z tego wyścigowego weekendu.

Bezkonkurencyjny w Walencji podczas pierwszego starcia był Leon Haslam, który na pozycję lidera wskoczył już na piątym okrążeniu i nie oddał jej aż do końca. Za jego plecami natomiast toczyła się walka o drugą lokatę między Maxem Biaggim, Troyem Corserem (któremu tym razem do zakończenia wyścigu udało się zostać w czołowej stawce) oraz Jamesem Toselandem.


Mimo kiepskiego początku, także Noriyuki Haga podkręcił tempo i nadrobił kilka kółek. Na trzy okrążenia przed metą Japończyk zdołał dojechać do, zajmującego czwarte miejsce, Corsera. Niestety, nie udało mu się jednak wyprzedzić poprzedzającego go zawodnika i musiał zadowolić się zaledwie piątą lokatą. Warto wspomnieć, że czwarte miejsce Corsera to jak do tej pory najlepszy wynik BMW, jaki zanotowali Bawarczycy od momentu debiutu w Superbikach.
 

Ostatecznie walkę o drugie miejsce zwycięsko zakończył Max Biaggi. Toseland musiał pogodzić się z wyższością doświadczenia Włocha i cieszyć się z zajętego trzeciego, najniższego stopnia pudła.


Cal Crutchlow nie może natomiast zaliczyć tego startu do udanych. Zdobywca Pole Position zdołał wywalczyć dopiero siódmy czas. Zdecydowanie taki wynik nie jest zadowalający dla tego zawodnika.
 

Wyniki pierwszego wyścigu Superbike:
1. Leon Haslam GBR Alstare Suzuki GSX-R1000
2. Max Biaggi ITA Aprilia Alitalia Racing RSV-4
3. James Toseland GBR Yamaha Sterilgarda YZF R1
4. Troy Corser AUS BMW Motorrad S1000RR
5. Noriyuki Haga JPN Ducati Xerox 1198
6. Jonathan Rea GBR Ten Kate Honda CBR1000RR
7. Cal Crutchlow GBR Yamaha Sterilgarda YZF R1
8. Lorenzo Lanzi ITA DFX Ducati 1198
9. Sylvain Guintoli FRA Alstare Suzuki GSX-R1000
10. Jakub Smrz CZE PATA B&G Racing Ducati 1198
11. Tom Sykes GBR Kawasaki SRT ZX-10R
12. Ruben Xaus ESP BMW Motorrad S1000RR
13. Max Neukirchner GER Ten Kate Honda CBR1000RR
14. Luca Scassa ITA Team Supersonic Ducati 1198
15. Andrew Pitt AUS Reitwagen BMW S1000RR
 

Drugie starcie zawodników, ścigających się w Superbikach, okazało sie bardzo pechowe. Wyścig został przerwany na czwartym okrążeniu. Na prostej start–meta przy dużej prędkości doszło do kontaktu między maszynami Vittorio Ianuzzo oraz Simona Andrewsa. Na szczęście, mimo zaliczenia gleby przez kierowcę Kawasaki, obyło się bez poważniejszych urazów.
 

Do drugiej części wyścigu kierowcy ruszyli zgodnie z kolejnością zajmowanych miejsc sprzed wypadku. W czołówce znaleźli się obaj kierowcy Aprili oraz Haga, który wystartował bardzo dobrze. Ten ostatni dał zresztą popis umiejętności jazdy, pokazując na co go naprawdę stać. Ducati w rękach Japończyka na kolejnych zakrętach z łatwością wyprzedzało maszyny rywali. Na cztery okrążenia przed metą Nori znalazł się na pozycji lidera, jednak nie było mu łatwo ją utrzymać. Ostatnie kółka były sprawdzianem zarówno umiejętności kierowcy, jak i ogumienia maszyny, które mocno już ucierpiało podczas pogoni za czołówką. Dwa okrążenia przed końcem wyścigu wszyscy trzej kierowcy jechali właściwie na krawędzi bezpieczeństwa, zaciekle walcząc o punkty do klasyfikacji generalnej.
 

Wynik Hagi z tego wyścigu pozwolił mu na umocnienie się na czwartej lokacie w generalce. O szczebel wyżej w klasyfikacji nadal znajduje się Checa. Największą ilość punktów dotychczas zebrał Leon Haslam i to on prowadzi przed Maxem Biaggim.
 

Wyniki drugiego wyścigu Superbike:
1. Noriyuki Haga JPN Ducati Xerox 1198
2. Carlos Checa ESP Althea Ducati 1198
3. Max Biaggi ITA Aprilia Alitalia Racing RSV-4
4. Leon Haslam GBR Alstare Suzuki GSX-R1000
5. Jonathan Rea GBR Ten Kate Honda CBR1000RR
6. Sylvain Guintoli FRA Alstare Suzuki GSX-R1000
7. James Toseland GBR Yamaha Sterilgarda YZF R1
8. Shane Byrne GBR Althea Ducati 1198
9. Cal Crutchlow GBR Yamaha Sterilgarda YZF R1
10. Jakub Smrz CZE PATA B&G Racing Ducati 1198
11. Ruben Xaus ESP BMW Motorrad S1000RR
12. Troy Corser AUS BMW Motorrad S1000RR
13. Lorenzo Lanzi ITA DFX Ducati 1198
14. Luca Scassa ITA Team Supersonic Ducati 1198
15. Tom Sykes GBR Kawasaki SRT ZX-10R
 

Supersport
Zwycięstwo w klasie Supersport zgarnął natomiast Joan Lascorz, który wpadł na metę z trzysekundową przewagą nad Kenanem Sofuoglu. Ten ostatni zresztą musiał mocno walczyć o utrzymanie się bezpośrednio za plecami lidera. Przez większość wyścigu trwała bowiem zacięta walka o niższy stopień podium, która zakończyła się dopiero cztery okrążenia przed metą. Ostatecznie pierwszą trójkę dopełnił Chaz Davies.
 

Superstock 1000
Wyścig klasy Superstock 1000 w Walencji należał do kierowców BMW, którzy zajęli pierwsze i trzecie miejsce na podium. Na najwyższym stopniu zobaczyliśmy tym razem Ayrtona Badovini, a na najniższym Sylvaina Barriera. Kierowców dosiadających S1000RR przedzielił David Giugliano.
 

Nie był to zbyt udany wyścig dla zawodników reprezentujących biało-czerwone barwy. Marcin Walkowiak już podczas treningów zaliczył upadek i do rywalizacji startował z 24. miejsca. Ostatecznie udało mu się przebić na 19. pozycję, która nie jest punktowana. Ten wynik spowodował spadek Polaka w tabeli generalnej z 13. na 17. miejsce. Sporego pecha miał nasz drugi reprezentant. Mateusz Stokłosa zakończył swoje zmagania w Walencji już na piątym okrążeniu toru.
 

Więcej o motocyklach BMW
...
oceń ten materiał:
WSBK na torze w Walencji – Haslam znowu mocny WSBK w Walencji
WSBK na torze w Walencji – Haslam znowu mocny - fot. 2 WSBK w Walencji
WSBK na torze w Walencji – Haslam znowu mocny - fot. 3 WSBK w Walencji
WSBK na torze w Walencji – Haslam znowu mocny - fot. 4 WSBK w Walencji
WSBK na torze w Walencji – Haslam znowu mocny - fot. 5 WSBK w Walencji
WSBK na torze w Walencji – Haslam znowu mocny - fot. 6 WSBK w Walencji
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści