-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Uważaj na przejazdach kolejowych – sugestywna akcja w Indonezji Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Uważaj na przejazdach kolejowych – sugestywna akcja w Indonezji

Od czasu do czasu na całym świecie dochodzi do wypadków, gdy motocyklista czy kierowca samochodu wjedzie na tory prosto pod nadjeżdżający pociąg. Jak sobie radzić z tym problemem?

Od czasu do czasu na całym świecie dochodzi do wypadków, gdy motocyklista czy kierowca samochodu wjedzie na tory prosto pod nadjeżdżający pociąg. Jak sobie radzić z tym problemem?

Odpowiedź na to pytanie znaleźli Indonezyjczycy, ponieważ w ich kraju szczególnie częste są wypadki kolejowe z udziałem motocyklistów. Użytkownicy jednośladów mają zwyczaj wjeżdżać na strzeżone przejazdy kolejowe tuż przed przejazdem pociągu, nawet jeśli są one właśnie zamykane. Ludzie nagminnie ignorują ostrzegawczą sygnalizację świetlną i dźwiękową oraz zamykające się rogatki, próbując za wszelką cenę przejechać na drugą stronę. Zazwyczaj kończy się to tragicznie.

W Polsce mamy akcję "Zatrzymaj się i żyj", w Indonezji sięgnięto po bardziej drastyczny, ale przemawiający do wyobraźni środek. Jedna z agencji reklamowych, Euro RSCC Adword, poproszona o wykonanie projektu ostrzegającego przed lekkomyślnym wjeżdżaniem na tory, wystąpiła z prostym i sugestywnym pomysłem. Tradycyjnie wyglądające rogatki zastąpiono imitacją gigantycznego tasaka rzeźnickiego. Na jego metalowej powierzchni umieszczono słowa "Nie bądź lekkomyślny. Bądź bezpieczny".

Podobno widok rzeźnickiego noża, opuszczającego się prosto na przejeżdżające jednoślady, podziałał na ich kierowców niezwykle motywująco do zatrzymania się. W końcu liczy się efekt, prawda?
 

Tagi

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
Uważaj na przejazdach kolejowych – sugestywna akcja w Indonezji Wjeżdżając na przejazd k...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści