Ural Ranger - Motogen.pl

Testowana przez nas wersja „Śnieżna Pantera” jest edycją limitowaną, ale tak naprawdę każdy Ural jest budowany na tej samej bazie i w zależności od wersji wyposażenia, ma więcej lub mniej z listy dodatków. Będąc przy wyposażeniu – wielu pozytywnie zaskoczy zacisk hamulcowy od…Brembo!

Choć motocykl jest od lat budowany w tej samej fabryce mieszczącej się w Irbicie, tak jakość wykończenia stoi na wysokim poziomie. Nie jest to żadna chińska podróbka, żerująca na sentymentach jak nasz Junak. Po naszym terenowym teście, gdzie mówiąc szczerze, nie żałowaliśmy sobie, wszystko wciąż trzymało się na swoim miejscu. W końcu całość wykonana jest ze stali, a Rosjanie znani są z budowania konstrukcji, które może nie są zbyt precyzyjne, ale przetrwają lata.

Półtora motocykla

Jazda Uralem była moją pierwszą okazją do poruszania się sprzętem z koszem. Na szczęście, nic w tym trudnego i najbliżej chyba, jeżeli chodzi o odczucia i technikę jest do sportowego quada. Przy czym zakręty w lewo można brać na pełnej petardzie, prawe mogą powodować uniesienie załogi w koszu – co zresztą możecie zobaczyć na zdjęciach.

Podobnie do quada wyglądają możliwości terenowe. Naprawdę nie spodziewałem się, że Ural będzie z taką łatwością pokonywał grząski i trudny teren. Jeżeli do głowy nie przyjdzie nam naprawdę abstrakcyjny pomysł wystartowania w lokalnym Erzberg Rodeo, Urala raczej nic nie powinno zatrzymać.

Oczywiście Uralem spokojnie można wyjechać na normalną, utwardzaną drogę. Warto tylko trzymać się prędkości 90 km/h i ze spokojem oddawać się przyjemności z jazdy. Maksymalna prędkość 130 km/h nie była może niebezpieczna, ale powoli zawieszenie i terenowe opony dawały znać, że nie jest to najlepszy pomysł. Zawieszenie i układ kierowniczy jest tak rozwiązany, że nie tworzą się żadne potężne siły, które znoszą pojazd w stronę kosza, wbrew mitom i przesyłanym pytaniom do redakcji, można jechać na wprost bez przykładania siły na kierownicę. …kawał solidnego motocykla, który przetrwałby kolejną wojnę światową, tym razem atomową…

Zawartość motocykla w motocyklu

No dobra, pytanie tylko, czy kupując Urala możemy oczekiwać, że będzie to spełniało jakąkolwiek praktyczną funkcję, a nie tylko było traktowane jak zabawka? Oczywiście, że tak! O sprawnej jeździe w mieście możemy zapomnieć, ale to chyba oczywiste. Zaletą jest legalna i przede wszystkim komfortowa możliwość zabrania na pokład trzech osób, w tym nawet dziecka. Wyobrażam sobie sytuację, gdy jeżdżąca od lat para dorabia się potomka i nie chce rezygnować z motocykli. Ural może być fajnym rozwiązaniem. Do tego duże owiewki dobrze działają, a miejsca na bagaż mamy mnóstwo. Oprócz pojemnego bagażnika w koszu, resztę gratów można przymocować na platformie nad kołem zapasowym.

Podsumowanie

Ural oczywiście nie jest sprzętem, na którego trafimy przypadkiem, bo nie podobała nam się Honda Shadow. Do Urala trzeba entuzjasty i to mogącego pozwolić sobie na wydatek ponad 40.000 zł. Za tą kwotę dostajemy kawał solidnego motocykla, który przetrwałby kolejną wojnę światową, tym razem atomową. Do tego jeżeli wymarzył nam się motocykl z koszem, jest to jedna z niewielu sensownych opcji.

Więcej informacji u importera:

AB SPÓŁKA JAWNA

ul. I Dywizji Wojska Polskiego 64
10-069 Olsztyn

tel. 667 714 327

www.ural-polska.pl

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany