Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Informacje Grupy Grupy Ucieczki motocyklowe Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Grupy

Ucieczki motocyklowe

Dlaczego ucieczki? Bo każdy kilometr to chwile wolności wydarte nudzie dnia powszedniego. Po co ta strona? Żeby każdy uwierzył i zobaczył, że życie to nie tylko praca, rodzina, koszenie trawnika i popołudniowe piwo.

Motocykle wciągają. Zaczęło się od krótkich tras "wokół komina". Jednak apetyt rośnie i zaczęliśmy jeździć po kilkaset kilometrów. Po roku pierwsza poważna trasa do Turcji. Dalej było już z górki. 

O nas

Początek naszej znajomości datuje się dużo wcześniej, niż wspólne wyjazdy motocyklowe. Od wielu lat łączą nas zawiłe tematy rodzinne, koleżeńskie i biznesowe, a w związku z tym było nam łatwiej.


Nasze przygody motocyklowe rozpoczęły się już w szkole od Ogarów, Jawek i MZ-tek. Prawdziwą inspiracją okazał się dla nas film dokumentalny "Long Way Round" Evana McGregora i Charliego Boormana, który dał nam impuls do realizacji dotychczas niespełnionych marzeń. Plany naszych wypraw rodziły się podczas spotkań w garażach, na rodzinnych grillach, w trakcie omawiania świeżo przeczytanych artykułów z wszelkich dostępnych magazynów motocyklowych. Wszystko to nie przejechawszy nawet jednego kilometra poza granicami ukochanego kraju.

 

Pierwsze wyprawy to poznawanie urokliwych zakątków naszego kraju. Pierwsza poważna wyprawa to Turcja, która na tym etapie wydawała nam się nam bardziej egzotyczna, bo to przecież już Azja.


Kolejne ucieczki to już dobrze zaplanowane i przemyślane wyprawy, poparte doświadczeniami z poprzedniej podroży. Pierwszy był Petersburg i Katyń przez Finlandię, a następnie nasza ulubiona wyprawa na Krym.


Kolejna to Albania przez Alpy i Chorwację. Po tej wyprawie, w czasie kolejnych zimowych wieczorów i planowania następnego wyjazdu wspólnie i demokratycznie (bo wszystkie decyzje podejmowane są przez głosowanie) doszliśmy do wniosku, że kierunkiem, który wzbudza u nas największe emocje jest wschód.


Im dalej tym lepiej. Wracamy do planów gruzińskich z pierwszej wyprawy i poszerzamy je o Armenię i Kaukaz, czego efektem jest nasza najdłuższa dotychczas wyprawa.

 

Niedosyt to uczucie, które odczuwamy porównując to, co udało nam się zobaczyć, z tym czego jeszcze nie widzieliśmy. Nasze dyskusje wskazują na to, że jest to niedosyt "wschodni" - wolno płynącego czasu, spokoju, piękna gór i otwartości ludzi mieszkających na wschód od Bugu.

 

Póki co pozostają nam marzenia. U większości Polaków to "stany" – z tym, że u nas te na wschód, czyli stany Azji centralnej. To jest nasz cel, do którego dążymy. A jak już tam będziemy to pojawią się nowe.


I to będzie to pewnie Magadan!

 

Więcej o naszych ucieczkach motocyklowych na www.ucieczkimotocyklowe.pl


Udział w ucieczkach motocyklowych biorą: Sołtys, Łysy, Mazi, Wico, Vader i Chechu.

 

Najbliższa wyprawa to Rumunia (Bieszczady, Ukraina, Mołdawia, Rumunia, Węgry, Słowacja) we wrześniu tego roku.

 

Zobacz relację z wyprawy do Mołdawi

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści