-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Na każdy temat Ubrania motocyklowe – stringi, japonki i tshirt, czyli realia polskich dróg Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Na każdy temat

Ubrania motocyklowe – stringi, japonki i tshirt, czyli realia polskich dróg

Codziennością na naszych drogach jest chłopak na sportowej maszynie w klapkach i koszulce z krótkim rękawem. Czy musi tak być?

Codziennością na naszych drogach jest chłopak na sportowej maszynie w klapkach i koszulce z krótkim rękawem. Czy musi tak być?


Niestety, nie dawno jeden z kolegów postanowił bliżej zapoznać się z barierkami energochłonnymi na pewnej warszawskiej ulicy. Szczęście w nieszczęściu, stało się to przy niewielkiej prędkości i skończyło się tylko połamanymi rękami, które musiały ustąpić pod naporem twardej barierki. Dzięki temu, że miał na sobie kombinezon, praktycznie nie odniósł innych obrażeń. Patrząc na to, jak wyglądają polskie drogi i ubiory motocyklistów, zastanawiam się, co mogłoby się wydarzyć, gdyby nie te zwykle środki ostrożności, czyli odpowiedni strój.


Wydawałoby się, że o ubiorze motocyklisty powiedziano już wszystko. Każdy wie, czym różni się od siebie skóra czy tekstylia i jak będą się zachowywały w starciu z asfaltem. Tutaj znajdziesz informacje które każdy powinien wiedzieć o odzieży motocyklowej: link i link. Na forach internetowych toczy się co najwyżej zażarta dyskusja na temat poszczególnych modeli ciuchów.


Podczas przeglądania stron internetowych niejednokrotnie natykamy się na bardzo drastyczne fotki, jak kończy motocyklista, który był źle ubrany. Powstają fora internetowe dotyczące samych wypadków i ich konsekwencji. Jednak nadal, kiedy wyjeżdżam na ulicę w swoim kombinezonie, czy choćby motocyklowych jeansach z protektorami, czuję się często jak UFO i osoba absolutnie dziwnie podchodząca do kwestii stroju motocyklowego.


Codzienność na polskiej ulicy
Najczęstszym widokiem jest chłopak w kasku, bluzie, zwykłych jeansach i ewentualnie rękawiczkach. Taki człowiek zwykle potrafi lecieć przez miasto z prędkością niewiele odbiegająca od osiąganej przez światło. Szokującym, nawet dla mnie widokiem, był motocyklista w dresie i chodakach dosiadający Transalpa. Nagminną przypadłością „modnych” motocyklistów jest także jazda w klapkach japonkach i dumne prezentowanie przytartego o asfalt obuwia.


W chłodniejsze dni japonki ustępują miejsca adidasom, a krótki rękawek oraz bluza znikają pod kurtką puchową. Ten zabieg, oczywiście, także nie daje motocykliście żadnej ochrony. Podobno wiara czyni cuda, jednak doświadczenie i wiele przykładów świadczy o tym, że raczej nie ma co liczyć na wstawiennictwo siły wyższej.


Nie tylko faceci na motocyklach prezentują lekkomyślne podejście do tego co mają na sobie. Także kobiety nie są pod tym względem lepsze. Motocyklistki zwykle starają się zadbać o to, w czym jeżdżą, ale nie zawsze. Zdarzają się wyjątki potwierdzające regułę. Plecaczki siedzące na minimalistycznych siedzonkach supersportowych maszyn chętnie prezentują swoją bieliznę typu stringi. Obowiązkowym elementem stroju są także buty baletki, spodnie biodrówki oraz wyjątkowo obcisła kurtka bez protektorów, najlepiej odsłaniająca brzuch i nerki.


Podobnie prezentują się tutaj kierowcy mniejszych jednośladów, czyli skuterów. Wydaje się, że większość z nich stwierdza, jakoby prędkość 45–50 km/h, jaką rozwija ich pojazd, jest absolutnie bezpieczna i zwalnia ich od myślenia na temat odpowiedniej odzieży. Lwia część osób dosiadających takie jednoślady posiada tylko i wyłącznie kask, a często nawet ta elementarna część stroju motocyklisty jest przez nich lekceważona. Oczywiście, patrzenie na przykład w postaci kierowcy sportowego litra w bluzie tylko utwierdza ich w przekonaniu, że „skoro on może, to ja tym bardziej”.
 

strony

...
Użytkownik
oceń ten materiał:
Ubrania motocyklowe – stringi, japonki i tshirt, czyli realia polskich dróg nie tylko faceci na moto...
Ubrania motocyklowe – stringi, japonki i tshirt, czyli realia polskich dróg - fot. 2 najczęstszym widokiem je...
Ubrania motocyklowe – stringi, japonki i tshirt, czyli realia polskich dróg - fot. 3 w chłodniejsze dni japon...
Ubrania motocyklowe – stringi, japonki i tshirt, czyli realia polskich dróg - fot. 4 wielu motocyklistów za k...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści