-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Tragiczna śmierć Carlina Dunna w wyścigu Pikes Peak Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Tragiczna śmierć Carlina Dunna w wyścigu Pikes Peak

Carlin Dunne, czterokrotny zwycięzca legendarnego górskiego wyścigu Pikes Peak Hill Climb w Colorado, pędził po swoje piąte zwycięstwo na prototypowym Ducati Streetfighter V4. Niestety na ostatniej prostej przed metą zdarzył się tragiczny wypadek, w wyniku którego zawodnik poniósł śmierć.

Carlin Dunne był właścicielem dealerstwa motocyklowego Ducati of Santa Barbara, a jednocześnie fabrycznym kierowcą testowym Ducati. Wyścig Pikes Peak miał być wydarzeniem promującym najnowszy, prototypowy jeszcze model Ducati – Streetfighter V4.

 

36 letni kierowca z łatwością wygrał kwalifikacje, a teraz jechał po rekord trasy, mając 8 sekund przewagi nad kolejnym zawodnikiem. Na ostatniej prostej, według świadków, na nierówności podbiło przednie koło motocykla, Dunne stracił panowanie nad pojazdem i wpadł w skały. Był przytomny i ruszał się, niestety w wyniku poniesionych obrażeń zmarł w szpitalu. Do mety zabrało mu około 400 metrów…

 

Dunne wygrał Pikes Peak po raz pierwszy w 2011 roku, jadąc na pożyczonej Multistradzie 1200. Następnie kolejne w 2012 i 2013, a także zeszłoroczne zmagania w 2018 roku. Jest siedemnastą ofiarą w historii wyścigu na Pikes Peak.

 

Więcej o motocyklach Ducati

Powiązane materiały

...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści