-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Testy Testy rękawic motocyklowych Test rękawic motocyklowych Modeka Xavior - jakość i komfort za rozsądną cenę Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Laboratorium

Test rękawic motocyklowych Modeka Xavior - jakość i komfort za rozsądną cenę test, opinie i oceny

Do redakcyjnego laboratorium trafiła tegoroczna nowość Modeki, rękawice Xavior. Z założenia przeznaczone na suche dni, do motocykli sportowo-turystycznych, są pozycjonowane w średnim przedziale cenowym. Sezon intensywnej eksploatacji obnażył ich mocne i słabe strony.

Charakterystyka

Modeka Xavior to rękawice z długim mankietem, dużą ilością wstawek absorbujących uderzenie oraz fragmentami perforowanymi, mającymi poprawiać wentylację. Zbudowane w 90% ze skóry koziej, poza wnętrzem dłoni, uszytym z wytrzymalszej skóry kangurzej, oraz zewnętrznym panelem z TPU. Wnętrze wykonano w 100% z włókna poliestrowego. Zapięcie rękawic powierzono dwóm rzepom; pierwszy u nasady dłoni z regulacją obwodu oraz drugi, na mankiecie. Ponadto rękawica jest utwierdzana wokół nadgarstka za pomocą wszytych, elastycznych ściągaczy.

 

Zobacz testy innych produktów Modeki:

Modeka Fuego – kurtka i rękawice do miasta i w trasę

Dżinsy Modeka Denver Wax – na słońce i deszcz

Modeka Roma Evo - drugi turnus


Rękawice mają kilka podnoszących komfort rozwiązań: wloty wentylacyjne na knykciach, uszy, za które można je spiąć ze sobą (fabrycznie dostarczone są połączone za pomocą spinki, którą możemy potem wykorzystać) oraz wycieraczkę wizjera kasku zamontowaną na lewym palcu wskazującym. W celu poprawy ergonomii wiele szwów jest wewnętrznych, a na palcach zastosowano elastyczne przeszycia ułatwiające ich zginanie.

 

Rękawice Modeka Xavior

Bezpieczeństwo

Rękawice wzbudzają zaufanie: protektory zewnętrzny oraz kostek dłoni, wykonane w technologii Sas-Tec, wzmocnienia Superfabric wewnątrz dłoni, na kostkach oraz wzmocnienia kostek z wbudowaną wentylacją, dbają o bezpieczeństwo naszych rąk. Każda z rękawic ma piętnaście punktów pochłaniających i absorbujących uderzenie. Dodatkowymi elementami zwiększającymi bezpieczeństwo są solidne szwy oraz zewnętrzny protektor z TPU zmniejszający siły tarcia podczas wywrotki.

 

Jak się sprawują rękawice Modeka Xavior podczas jazdy - na następnej stronie>>>

 

Autor: Jakub Olkowski

Strony:

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
Oceń ten materiał:
Zobacz galerię

Rękawice Modeka Xavior - test

14
zdjęć
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści