Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Szef Ducati zapowiada modele z napędem elektrycznym Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Szef Ducati zapowiada modele z napędem elektrycznym

Claudio Domenicali w wystąpieniu na bolońskim uniwersytecie powiedział, że jego firma jest o krok od rozpoczęcia produkcji pierwszych modeli elektrycznych. Nie pozostawił także wątpliwości, że już w niedalekiej przyszłości ten rodzaj napędu zastąpi silniki spalinowe.

Spekulacje na temat elektrycznych modeli Ducati pojawiały się od dawna, natomiast pierwsze konkrety usłyszeliśmy półtora roku w postaci inicjatywy grupy Volkswagen, znanej jako “Roadmap E”. Zakłada ona, że do 2030 roku wszystkie marki wchodzące w skład niemieckiej grupy, w tym Ducati, będą miały w ofercie pełną linię modeli z napędem elektrycznym. Miesiąc później jeden z czołowych menedżerów bolońskiej firmy powiedział, że prace nad elektrycznym motocyklem i skuterem już trwają. Wstępnie zapowiedział też ich debiut na rok modelowy 2021.

 

Wygląda na to, że prace te udało się przyśpieszyć. Claudio Domenicali, szef Ducati, w czasie wystąpienia dla studentów Uniwersytetu Bolońskiego stwierdził, że “przyszłość jest elektryczna”, a jego firma jest już bardzo blisko rozpoczęcia produkcji modelu z takim napędem. Może to oznaczać, że zobaczymy go już na najbliższych targach EICMA, które jak co roku odbędą się w listopadzie.

 

Jaki motocykl lub skuter pokaże Ducati? Tego możemy się jedynie domyślać. W tej chwili w ofercie włoskiego producenta brakuje mniejszych maszyn, np. klasy 300 cm3. Maszyna z napędem elektrycznym, o zbliżonych osiągach, mogłaby wypełnić tę lukę. Z drugiej strony Ducati jest firmą, która lubi uderzać z grubej rury - równie dobrze może to być bezemisyjny superbike. Panigale E? Nie bylibyśmy zdziwieni.

Więcej o motocyklach Ducati

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści