-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Szczęśliwe kobiety na motocyklach Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Szczęśliwe kobiety na motocyklach

Firma Kelton, która jest odpowiedzialna za tworzenie strategii działania dla firm, przeprowadziła na zlecenie Harley-Davidson ankietę, z której wynika, że kupno przez kobietę motocykla znacznie poprawia jej samopoczucie.

Badanie zostało przeprowadzone na dwóch grupach kobiet - pierwsza składała się z 1013 pań, które jeżdżą na motocyklach, a druga - z 1016 pań, które nie mają w garażu jednośladu. Wyniki pokazują oczywiście, że kobiety jeżdżące na motocyklach czują się „dwa razy bardziej szczęśliwe” (37% jeżdżących kontra 16% bez motocykla), „cztery razy bardziej sexy” (27% jeżdżących kontra 7% bez motocykla) oraz „dwa razy bardziej pewne siebie” (35% jeżdżących kontra 18% bez motocykla). Za tym oczywiście idzie powodzenie u mężczyzn i szczęście w związkach, bo aż 68% pań jeżdżących czuje się bardziej pewnych siebie, a 51% chętniej nawiązuje kontakty intymne. Oprócz tego 34% pań posiadających motocykl odczuwa zmniejszenie poziomu stresu, a połowa z nich jest bardzo zadowolona ze swoich obecnych związków.

Według Motorcycle Industry Council na świecie jest 27 milionów kobiet, które jeżdżą na motocyklach. W Stanach Zjednoczonych w roku 2012 wśród motocyklistów 12% stanowiły kobiety i był to wzrost o 1,5% w porównaniu z rokiem 2009 (dane Motorcycle Industry Council). Na koniec oczywiście wkrada się trochę marketingu, ponieważ według badania kobiety w Stanach Zjednoczonych najczęściej wybierają motocykle Harley-Davidson (dane Polk National Motorcycle Registrations). Sam producent przy okazji ogłaszania wyników sprzedaży przyznaje, że obecnie stawia przede wszystkim właśnie na kobiety, a także na osoby poniżej 35. roku życia. Nad tym pierwszym celem pracuje Claudia Garber, która jest dyrektorem programu Women’s Outreach i promuje jednoślady z Milwaukee wśród pań.

Według niej jazda na motocyklu daje poczucie wolności oraz możliwość wyrażenia siebie, a kurs nauki jazdy będzie najlepszym prezentem jaki kobieta może sobie sprawić w ramach postanowień noworocznych, ponieważ jazda na motocyklu może całkowicie odmienić jej życie. A jak to wygląda u Was drogie Panie? Czujecie się pewniej i bardziej sexy jeżdżąc na motocyklu?

 

Więcej o motocyklach Harley-Davidson Autor: Wojciech Grzesiak

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
Infografika do badania Infografika do badania
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści