Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Speed-Day na Torze Poznań - reaktywacja Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Speed-Day na Torze Poznań - reaktywacja

W zeszłym sezonie cykl treningów torowych organizowanych przez Speed Day na Torze Poznań nieoczekiwanie odwołano. Powodem miały być spory z Wojewodą Wielkopolskim. Dla wszystkich mamy dobrą wiadomość, w tym sezonie impreza powróci na ten sam obiekt w nieznacznie zmienionej formule.

Problemy organizatorów Speed Day pojawiły się w 2016, wówczas w trakcie imprezy zginął jeden z uczestników. Wojewoda Wielkopolski cofnął zgodę Automobilklubowi Wielkopolskiemu na organizację imprezy. Pretekstem miał być argument że doskonalenie techniki jazdy można wykonać tylko w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy. Automobilklub odwołał się od tej decyzji, ale Minister Infrastruktury podtrzymał decyzję Wojewody.

 

 

W związku z tym, mając w perspektywie postępowanie egzekucyjne, którego skutkiem mogło być nawet zamknięcie Toru Poznań, Speed-Day odwołał dalsze treningi w lipcu 2017 roku.

 

Na sezon 2018 zmieniono formułę szkoleń. Zgodnie z Ustawą o sporcie i regulaminami Polskiego Związku Motorowego imprezea będzie miała formę treningu sportowego, wdrażającego uczestników w rolę zawodników motocyklowych.

 

Wzrosły nieznacznie stawki za udział w imprezie, jeden dzień treningu będzie kosztować 490 złotych, za dwa dni 930 zł.

 

Pierwszy trening Speed-Day odbędzie się w Poznaniu już 9 kwietnia. Trzymamy kciuki!

 

Więcej na stronie: speed-day.pl

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści