-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Sochaczew: 19-latek odszronił tylko część szyby, nie widział czerwonego, potrącił dwie osoby Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Sochaczew: 19-latek odszronił tylko część szyby, nie widział czerwonego, potrącił dwie osoby

Niestety nie wszyscy kierowcy na drogach publicznych wykazują się rozsądkiem. Do tego grona z pewnością można zaliczyć pewnego 19-latka z Sochaczewa nieopodal Warszawy.

Młody kierowca w środę 11 grudnia, już po zmroku, na przejściu dla pieszych potrącił 41-letnią kobietę i jej 14-letnią córkę. Kierowca wjechał na przejście pomimo czerwonego światła... którego nie widział. Dlaczego?

 

Jak ustalili policjanci, 19-latek zlekceważył podstawową zasadę bezpieczeństwa - nie zapewnił sobie widoczności. Jechał z zaszronionymi szybami. Jedynie w swojej szybie czołowej oczyścił małe "okienko" na wysokości oczu. To nie wystarczyło. Poniższe zdjęcie zostało wykonane przez policję na miejscu zdarzenia:

 

 

Obie potrącone na przejściu kobiety zostały zabrane do szpitala. 14-latka jest jedynie potłuczona, ale jej 41-letnia matka jest ranna - doznała wielu złamań.

 

19-letni kierowca może cieszyć się, że nikt nie zginął. Z uwagi na rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Był trzeźwy. Za spowodowanie wypadku 19-latek odpowie przed sądem, a grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

 

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści