-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Skuterem jak taksówką. Rusza Skuber - przewóz osób na skuterach Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Skuterem jak taksówką. Rusza Skuber - przewóz osób na skuterach

Skuber, czyli skuterowa usługa przewozowa, rozpoczyna działalność w kilkunastu miastach w Polsce. Oprócz przewozu pasażerów, kierowcy świadczyć będą między innymi usługi kurierskie.

Całą sprawa brzmi trochę jak żart, ale jest całkowicie poważna. W kilkunastu miastach Polski startuje nowa usługa przewozowa, w której kierowcy, zamiast samochodów, używać  będą skuterów.

 

Skuber, bo tak nazywa się ta usługa, ma rozpocząć działalność od marca. W przewozach ma zostać zatrudnionych aż 70 tys. osób, co pokazuje, że skala przedsięwzięcia jest ogromna. Twórcy podkreślają, że bardzo jest dla nich ważne wspieranie polskich firm, dlatego prowadzą rozmowy na temat współpracy z Rometem i Junakiem.

 

Właściciele Skubera zapowiadają, że oferta nie ograniczy się tylko do przewozu osób na skuterach. Planowane są także inne aktywności – dostarczanie przesyłek oraz wynajem pojazdów elektrycznych.

 

Skuber ma działać na podobnych zasadach, co inna usługa przewozowa – Uber. Zamiast samochodów używane będą jednak skutery, co pozwoli znacznie skrócić czas dotarcia do celu. Każdy skuter będzie wyposażony w kask pasażera, bagażnik i pelerynę przeciwdeszczową.

 

Z usługi Skuber będzie można skorzystać we wszystkich miastach wojewódzkich. Koszt przejazdu wyniesie 90 gr za kilometr. Jak zapowiadają twórcy Skubera, do końca kwietnia wszystkie przejazdy będą realizowane bezpłatnie.

 

...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści