-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Prezentacje Skuter retro – najciekawsze modele o pojemności 125 ccm Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Prezentacje

Skuter retro – najciekawsze modele o pojemności 125 ccm

O sensowności wyboru skutera, jako środka komunikacji szczególnie miejskiej chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Jeśli jednak oprócz ekonomii zależy wam na odrobinie stylu, klimatu i klasy wybierzcie skutery retro. Jakie? Postanowiliśmy przybliżyć konstrukcje z tego segmentu, napędzane silnikiem o pojemności 125 ccm. Najtańszy z nich kosztuje zaledwie 6899 zł, najdroższy jest trzykrotnie droższy. Wszystkie łączy wspomnienie wspaniałych lat 50 i maksyma: „ wygląd ponad wszystko”.

Junak Vintage 125

Najtańsza propozycja w naszym zestawieniu to pojazd noszący swojsko brzmiącą nazwę, czyli Junak. Model Vintage 125 napędza jednostka o mocy 7,1 KM co przy masie 102 kg. umożliwia osiągnięcie prędkości 82 km/h. Silnik zasilany wtryskiem cechuje duża kultura pracy a zużycie paliwa nie powinno przy normalnej jeździe przekraczać 3 litrów na 100 km.

 

 

Wizualnie pojazd sprawia wrażenie dobrze wykonanego na szczególną pochwałę zasługuje stylowa kanapa oraz budzący zaufanie montaż listew czy materiał na wykładzinę podłogową. Producent chwali się światłami w technologii LED. Naszym zdaniem są na tyle ładnie wkomponowane w bryłę nadwozia, że mimo, iż mamy do czynienia z pojazdem segmentu retro - w Junaku Vintage nie przeszkadzają.

 

Cena: 6899 zł.

Romet Valentine 125

Kolejny model to pojazd, którego marka jest wszystkim miłośnikom jednośladów doskonale znana. Mowa o Romecie, który w segmencie retro oferuje Valentine 125. Moc 8,3 KM przy zbliżonej do Junaka masie umożliwia nieco szybszą jazdę – producent deklaruje 85 km/h.

 

 

Zintegrowany układ hamulcowy zwiększa bezpieczeństwo a niezła jakość wykonania w połączeniu z atrakcyjną stylizacją oraz sporą pojemnością schowków przemawia za zakupem.

 

Cena: 7499 zł.

SYM Fiddle III 125

Fiddle III to propozycja tajwańskiego SYMa. Dojrzała konstrukcja oraz ciekawa stylizacja pozwoliły na całkiem obiecującą sprzedaż a marka przez chwilę była nieobecna na naszym rynku. Fiddle jest mocniejszy od Junaka i Rometa, ale ma względem nich także pewną nadwagę: blisko 15 kg. Od strony jakości wykonania czy ilości schowków ciężko mu cokolwiek zarzucić.

 

 

Jest ładny, ma ciekawe, dwubarwne malowania a cena obniżona o 1000 zł. wydaje się uczciwa w stosunku do rozwiązań technicznych i użytych materiałów. To przeuroczy, wygodny i oszczędny pojazd genialny na dojazdy do pracy i wieczorny lans w hipsterskich restauracjach.

 

Cena: 7900 zł.

 

 

 

Więcej o motocyklach SYM Autor: Jakub Olkowski

strony

...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści