-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport Enduro SUPERENDURO 2015 - Wielki finał we Francji Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Enduro

SUPERENDURO 2015 - Wielki finał we Francji

Już w najbliższy weekend, Taddy Błażusiak stanie do walki o szósty tytuł Mistrza Świata SuperEnduro. Relację z finału we Francji będzie można obejrzeć na żywo na www.redbull.tv. Początek transmisji w sobotę o 22:15.

Mimo, że rozstrzygający przystanek Mistrzostw Świata SuperEnduro jeszcze przed nami,
to już śmiało można powiedzieć, że tegoroczny sezon należał do Błażusiaka. Broniący tytułu mistrza Tadeusz „Taddy” Błażusiak stawał na szczycie podium w Polsce, Niemczech, Finlandii i Meksyku. Jednak po tym, jak jego zwycięska passa została przerwana podczas ostatniego przystanku - w Brazylii, nie ma wątpliwości, że rywale nie poddadzą się bez walki. Taddy zgromadził łączną sumę 272 punktów i cieszy się 42-punktową przewagą w klasyfikacji generalnej. Do zgarnięcia w finale Grand Prix we francuskim mieście Cahors (Parc des Expositions) są jeszcze 63 punkty, które nie tylko zadecydują o tym, kto będzie ostatecznym zwycięzcą, ale wyłonią także zdobywcę drugiego i trzeciego miejsca na podium tegorocznych Mistrzostw Świata.

 

Moją strategią jest pewna jazda i zbieranie punktów. Wyścigi poszły tak, jak planowałem. Jestem bardzo szczęsliwy i z nieciepliwością czekam na ostatni przystanek. Teraz odpocznę parę dni, ale później zabieram się za cięzką pracę, by po finałowych zawodach stanać na najwyższym stopniu podium” - powiedział Błażusiak po ostatnich zawodach w Brazylii.

 

Obecnie na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej, z sumą 231 punktów na koncie, znajduje się Brytyjski rider David Knight, który w zeszłym roku zakończył rywalizację na drugim miejscu, We Francji obiecuje wykorzystać szansę na detronizację aktualnego króla tej dyscypliny. Amerykański kandydat do tytułu - Cody Webb, za sprawą swojego zwycięstwa w Brazylii jest sensacją tego sezonu i obecnie okupuje trzecią pozycję, tracąc do Davida Knighta zaledwie cztery punkty. Jednak fani nie powinni jeszcze wykluczać z rywalizacji Jonny’ego Walkera z Wielkiej Brytanii, który w zeszłym roku był trzeci, a w tym sezonie wygrał już zawody w cyklu Hard Enduro: Hell’s Gate oraz Tough One. O jego świetnej formie świadczy też wynik 218 punktów w klasyfikacji generalnej SuperEnduro, więc miejsce na podium wciąż jest w jego zasięgu.

 

Pojedynek o tytuł zwycięzcy Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro, który rozegra się w sobotę 14 marca 2015 r. będzie można oglądać na  żywo www.RedBull.TV. Start transmisji live o godzinie 22:15.

oceń ten materiał:
Taddy Błażusiak Taddy Błażusiak
Taddy Błażusiak Taddy Błażusiak
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści