Ruszyły treningi na Isle of Man - Motogen.pl

autor: Mateusz Jóźwiak

Czwartek
Tak było do środy, kiedy to w końcu nad wyspą pojawiło się słońce a treningi mogły odbyć się zgodnie z planem. Warunki były bardzo dobre dlatego też organizatorzy pierwszy raz w tym roku pozwolili wyjechać na Moutain Course motocyklom klasy superbike czyli tak zwanym „big bike”. Najszybsze okrążenie zaliczył wczoraj 19-krotny zwycięzca TT – John McGuinness, który pojechał ze średnią prędkością 129.32mph. Gwiazda British Superbike – John Brooks, startujący poraz pierwszy na wyspie, zaliczył wczoraj najszybszy przejazd prze trybuny na Grandstand z prędkością 186mph.

Podczas drugiego okrążenia w kategorii Sidecars w okolicach Graham Memorial wypadkowi ulegli „nowicjusze” z numerem  57 David Saunders i Anne Garnish. Sesja treningowa została natychmiast przerwana a zawodnicy zostali przetransportowani do szpitala. Szczegóły wypadku nie zostały jeszcze podane.

Piątek
Na Moutain Course zawodnicy zaliczyli wczoraj kolejną sesje praktyk, ale ponownie nie obyło się bez przygód.
Już na początku wieczornej sesji, kiedy to na szosę wyjechały Sidecary, doszło do niecodziennej sytuacji – organizatorzy zostali powiadomieni o pożarze domu przy Kirk Michael. Na szosie pojawiły się czerwone flagi a sesja Sidecarów i wszystkie pozostałe zostały opóźnione o 45minut.

Mimo, że po interwencji przy Kirk Michael strażacy zostawili dość dużą ilość wody na drodze, organizatorzy postanowili kontynuować treningi, a o zagrożeniu na tym odcinku zawodnicy informowani byli żółtymi flagami.

W kategorii Superbike najlepszy czas wykręcił wczoraj Michael Dunlop ze średnią prędkością 128.52mph, natomiast w Supersportach pętle pokonał najszybciej jego brat William. Pierwszy raz w tym roku na Mountain Course odbyła się też sesja praktyk dla motocykli elektrycznych czyli TT Zero. Najszybciej w tej kategorii okrążenie pokonał John McGuiness ze średnią prędkością 105.650mph.

Ze względu na warunki pogodowe jakie panowały na początku tygodnia organizatorzy postanowili przełożyć sobotni wyścig w kategorii Superbike na niedzielę. Jako powód podają zbyt małą ilość odbytych praktyk na torze.

Dziś pierwszy „Race Day”! O 12.30 tamtejszego czasu organizatorzy zaplanowali wyścig w kategorii Siedecar. Dziś także, odbędą się sesje kwalifikacyjne wszystkich klas.