-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport Stunt Rekord Guinnessa w długości przejazdu z jednoczesnym paleniem gumy pobity! Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Stunt

Rekord Guinnessa w długości przejazdu z jednoczesnym paleniem gumy pobity!

W ubiegłą sobotę, 20 maja pod salonem Harleya-Davidsona Game Over Cycles w Rzeszowie podjęta została próba pobicia rekordu w paleniu gumy podczas jazdy na motocyklu. Wyczynu tego podjął się znany polski stunter z ekipy Stunt Story Maciej "DOP" Bielicki.

Dotychczasowy rekord wynosił 2 mile, czyli około 3,6 km. Dystans, jaki udało się przejechać z jednoczesnym paleniem gumy Maćkowi to 4479,47 m! Nie obyło się bez emocji. Założony pierwotnie przez Maćka dystans miał wynieść 5555 m, niestety, mimo podjętych dwóch prób nie udało się tego dokonać. W pierwszym przejeździe w motocyklu zagotowały sie rzednie hamulce, które uniemożliwiły dalszą jazdę, za drugim razem czujnik zabezpieczający silnik przed przegrzaniem odłączył zapłon. Ale to i tak nie zmienia faktu, że mamy, polski rekord Guinnessa!

 

Motocyklem, jakiego użyto w biciu rekordu był zupełnie seryjny egzemplarz Harley-Davidson Street Rod. Jest on tegoroczną nowością, najmniejszą maszyna ze stajni H-D. Wartym podkreślenia faktem jest to, że poza montażem na nim kamer dokumentujących przejazd nie był absolutnie modyfikowany.

 

Wynik zmierzony przez geodetów to 4479,47 m. Około dziesięć dni od momentu próby bicia rekordu zostanie on potwierdzony przez Guinnessa. Trzymamy kciuki. Wspomnę jeszcze tylko na koniec, że zostałem poproszony o uczestnictwo w biciu tego rekordu jako bezstronny świadek wydarzenia. Mam nadzieję, że komisja uznająca rekord nie dopatrzy się żadnych nieprawidłowości i już niebawem będziemy mogli cieszyć się oficjalnym rekordem Guinnessa.

 

Zdjęcia: Jacek A. Janczak

 

Nasze relacje z tego wydarzenia zamieszczaliśmy na facebooku:

 

 

 

 

 

Więcej o motocyklach Harley-Davidson

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
Redaktor naczelny
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści