-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Rainpal - wycieraczka do kasku już w sprzedaży Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Rainpal - wycieraczka do kasku już w sprzedaży

Jak mawiają starzy górale - potrzeba jest matką wynalazków. Nie inaczej jest w przypadku wycieraczki do kasku - Rainpal.

Twórcą Rainpal jest Adam Arons, który podczas jednej z przejażdżek w deszczu stwierdził, że nie może dochodzić do sytuacji, że ręka siedzącej za nim pasażerki musi robić za wycieraczkę. Arons przy współpracy z inżynierami z Indii, grafikami z Czech i producentem z Chin stworzył wycieraczkę do kasków motocyklowych.

 Rainpal jest montowany tuż nad wizjerem i waży zaledwie 150 gram, więc nawet nie poczujecie dodatkowego ciężaru. Co ciekawe - Rainpal posiada również zbiorniczek, do którego można wlać na przykład preparat do czyszczenia wizjera, co działa jak klasyczne spryskiwacze szyb w samochodach. Zasięg działania wycieraczki to 140 stopni. Wynalazek był testowany przy prędkościach 160 km/h.

Wycieraczka jest automatyczna i zasila ją bateria pozwalająca na maksymalnie 180 minut ciągłej pracy. Można ją szybko i łatwo naładować przy pomocy kabla USB.

Rainpal będzie można zamówić przez stronę internetową www.rainpalrevolution.com. Cena w dniu premiery to 77 euro, a później wzrośnie do 99 euro. Planowane są również zniżki dla grup.

Co sądzicie o takim wynalazku? Hit czy kit?

 

Autor: Wojciech Grzesiak

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
oceń ten materiał:
Rainpal Rainpal
Rainpal Rainpal
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści