-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Radiowóz staranował motocyklistów, jedna osoba nie żyje Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Radiowóz staranował motocyklistów, jedna osoba nie żyje

W niedzielę, w pobliżu miejscowości Gietrzwałd doszło do zderzenia radiowozu z czterema motocyklami. Na miejscu zginęła jedna osoba.

Do wypadku doszło w niedzielę, ale dopiero teraz powoli poznajemy jego przyczyny i skutki. Jak podają lokalne i ogólnopolskie media, na miejscu zginął 41-letni motocyklista, a dwóch trafiło do szpitala. Jeden z nich miał połamane kości śródręcza lewej ręki, a drugi kości miednicy i prawej ręki.

Okoliczności wypadku są badane przez Prokuraturę Okręgową w Olsztynie, biegłych oraz ekipę zajmującą się rekonstrukcjami wypadków.

Portal Interia.pl dotarł do protokołu oględzin, z którego wynika, że radiowóz miał włączone sygnały, a kierujący nim nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Radiowóz wpadł w poślizg i wyjechał na przeciwległy pas ruchu. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie podkreśla jednak, że są to dopiero wstępne ustalenia.

Kierujący radiowozem nie został zawieszony w czynnościach służbowych, ale grozi mu zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

 

Poniżej możecie zobaczyć nagranie z miejsca wypadku. (Autor: Tomasz Nowociński / Fakt.pl)

Autor: Wojciech Grzesiak
...
oceń ten materiał:
Radiowóz staranował cztery motocykle w miejscowości Gietrzwałd Radiowóz staranował cztery...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści