Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Ciekawostki ze świata motocykli Prawo jazdy: czy adres zameldowania jest konieczny? Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ciekawostki

Prawo jazdy: czy adres zameldowania jest konieczny?

Posłowie PiS złożyli interpelację w sprawie usunięcia adresu zamieszkania w Prawie Jazdy. Czy wobec wprowadzenia systemu CEPiK do którego dostęp ma policja, umieszczanie tych danych osobowych jest konieczne?

Jerzy Gosiewski i Adam Ołdakowski z Prawa i Sprawiedliwości złożyli interpelację do Prezesa Rady Ministrów o usunięcie z dokumentu prawa jazdy informacji o naszym adresie zameldowania. Posłowie tłumaczą to dostępem przez policję do bazy danych CEPiK, w którym nasz adres zamelodowania jest umieszczony.

 

Jak się okazuje Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa rozważa taką sytuację, ale dopiero przy pełnym uruchomieniu systemu CEPiK 2.0, czyli po 4 czerwca bieżącego roku.

Przeczytaj koniecznie: Policyjna samowolka? Za co możesz stracić prawo jazdy...

Posłowie pytali także o możliwość zniesienia obowiązku posiadania przy sobie prawa jazdy, skoro wszystkie informacje znajdziemy w bazie danych. Niestety, tutaj na przeszkodzie stanęło Prawo o ruchu drogowym. Jeden z artykułów wyraźnie wskazuje, że prowadzący ma obowiązek posiadać prawo jazdy i na żądanie policji lub uprawnionego organu je okazać.

 

Mimo to ministerstwo rozważa taką możliwość a Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł stwierdził że nie wożenie ze sobą dokumentu wcale nie jest wykluczone.

 

Czy zatem doczekamy momentu w którym wystarczy znajomość numeru PESEL albo posiadanie przy sobie dowodu osobistego? Czas pokaże...

Musisz to wiedzieć: Czy nagranie z policyjnego wideorejestratora jest dowodem wykroczenia? Czy przyjąć mandat za nagranie z kamery?

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści