-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Politycy chcą, by policja sprawdzała telefony uczestników wypadków Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Politycy chcą, by policja sprawdzała telefony uczestników wypadków

Obok nadmiernej prędkości, zwyczajnego nierozgarnięcia i prowadzenia pod wpływem alkoholu jednym z głównych czynników prowadzących do wypadków jest korzystanie z telefonu komórkowego bez użycia urządzeń pozwalających na jego bezdotykową obsługę. Problem ten szczególnie nagłaśniany jest w Stanach Zjednoczonych.

Podczas gdy California Highway Patrol co roku prowadzi w kwietniu zmasowaną akcję przeciwko kierowcom korzystającym z telefonów komórkowych, w Nowym Jorku powstał pomysł, aby policja mogła sprawdzać telefony i billingi osób biorących udział w zdarzeniach komunikacyjnych.

Jak podaje Poguhkeepsie Journal, pomysłodawcami są senator Terrence Murphy i członek zgromadzenia z Brooklynu - Felix Ortiz. Panowie chcą żeby policjanci mogli sprawdzać telefony komórkowe osób uczestniczących w zdarzeniach komunikacyjnych. Ułatwiłoby to orzekanie o winie.

Z kolei gubernator Andrew Cuomo chciałby wydzielić przy drogach specjalne miejsca, gdzie kierujący mógłby na chwilę zatrzymać się i odebrać telefon lub odpisać na ważną wiadomość.

 Pomysł oczywiście musi jeszcze przejść przez proces legislacyjny. Władze miasteczka Winchester, z którego pochodzi Terrence Murphy, tylko w ciągu ostatnich 15 miesięcy ukarały ponad 1000 kierowców za korzystanie z telefonu komórkowego w trakcie jazdy. Problem ten jest porównywany z plagą kierowców prowadzących samochody i motocykle pod wpływem alkoholu.

W Polsce również wielu kierowców wysyła SMSy czy sprawdza, co dzieje się na Facebook’u prowadząc samochód, ale Policja i rząd wydają się póki co ignorować ten problem zrzucając wszystko na wiecznie „modną” nadmierną prędkość. Warto dodać, że najprostszy zestaw Bluetooth montowany w osłonie przeciwsłonecznej samochodu można kupić już za mniej niż 100 złotych. Z kolei interkomy motocyklowe można kupić już za mniej niż 300 złotych. Konfiguracja takiego tandemu zajmuje mniej niż 5 minut. To niewielki wydatek, a pomaga zwiększyć bezpieczeństwo.

 

A Wy, jak korzystacie z telefonów komórkowych w trakcie jazdy motocyklem lub samochodem?

Autor: Wojciech Grzesiak

Tagi

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
Jeżeli chcemy korzystać z telefonu w trakcie jazdy, to warto wyposażyć się w zestaw Bluetooth Jeżeli chcemy korzystać z t...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści