Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Pierwsze małe BMW już wkrótce Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Pierwsze małe BMW już wkrótce

W ubiegłym roku BMW Motorrad rozpoczęło współpracę z indyjskim koncernem TVS i zaczęły pojawiać się pierwsze informacje o wypuszczeniu wspólnego motocykla z silnikiem o pojemności poniżej 500 ccm. Teraz znamy już nieco więcej szczegółów.

BMW Motorrad zdecydowało się na współpracę z TVS, ponieważ producent działając na rynku w Indiach i krajach sąsiadujących ma spore doświadczenie w produkcji małolitrażowych silników. BMW ma z kolei dopilnować aby wspólnie opracowane produkty były wysokiej jakości, ponieważ będą sprzedawane z logo obu producentów.

Niemcy zainwestowali w projekt 20 milionów euro, a pierwsze wspólnie opracowane motocykle mają pojawić się już w drugiej połowie tego roku. Indyjskie media spekulują, że motocykl będzie wyposażony w chłodzony cieczą silnik o pojemności około 300 ccm. Motocykl ma konkurować z Hondą CBR300R i Kawasaki Ninja 300.

W ubiegłym roku TVS zaprezentowało koncepcyjny motocykl o nazwie Draken, który został opracowany wspólnie z BMW. Wygląda na to, że na małolitrażowym rynku pojawi się nowy, groźny konkurent.

Więcej o motocyklach BMW

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
oceń ten materiał:
Koncept TVS Draken Koncept TVS Draken
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści