Oxford Montreal 2.0 - kurtka do turystyki - Motogen.pl

Dobra kurtka turystyczna powinna być nie tylko wygodna i funkcjonalna, ale i bezpieczna. Oxford Montreal 2.0 (dostępną również w wersji dla kobiet) taka właśnie jest.

Zobacz opisywany produkt na stronie dystrybutora

Bezpieczeństwo aktywne

Jak aktywnie kurtka może chronić motocyklistę? Może dbać o to, by poruszający się w niej motocyklista był widoczny dla innych użytkowników drogi. Wstawki koloru fluo na ramionach, plecach i kołnierzu poprawiają widoczność motocyklisty za dnia (choć dostępne są też inne kolory: czarny, beżowy, czarno/pomarańczowy, czarno/niebieski), natomiast elementy odblaskowe umieszczone na plecach, barkach, piersi oraz na przednich kieszeniach sprawiają, że motocyklista poruszający się w kurtce Oxford Montreal 2.0 bardzo dobrze widoczny jest także po zmroku.

Bezpieczeństwo bierne

W razie przewrotki w kurtce Oxford Montreal 2.0 też powinniśmy czuć się bezpieczni, a to dzięki użytemu do jej uszycia materiałowi odpornemu na rozdarcia – Poliestrowi 500D oraz wszytemu w newralgicznych miejscach materiałowi o nazwie nylon dobby, wzmocnionym potrójnym szwom szytym na tzw. zakładkę. Dodatkowo oczywiście ochraniacze z certyfikatami bezpieczeństwa CE-EN1621-1-2012 na łokciach i barkach. Niestety kurtka ta nie posiada ochraniacza pleców w podstawowej konfiguracji, a jedynie piankowe wzmocnienie. Producent przewidział jednak możliwość dokupienia do kurtki ochraniacza z certyfikatem – dobre i to.

Ochrona przed deszczem

Kurtka Oxford Montreal 2.0 wyposażona jest we wszytą na stałe membranę Smart System Hipora. To membrana wodoodporna i oddychająca. Brak możliwości jej wyjęcia jest jednocześnie i plusem i minusem. Z jednej strony zawsze mamy ją ze sobą, wiec żaden deszcz nie sprawi nam przykrej niespodzianki, z drugiej jednak strony w upalne dni lepiej, żeby jej w kurtce nie było. Dodatkowym, przyznam że niezwykłym gadżetem przeciwdeszczowym, jest kaptur do noszenia go… pod kaskiem. Irytują was krople ściekające w czasie deszczu na kark, moczące waszą kominiarkę? Z systemem Rainhood od Oxforda to już przeszłość.

Kieszenie

Dobra kurtka turystyczna powinna pozwolić na przewożenie w niej swoich rzeczy osobistych. Zapewnią to trzy zewnętrzne, wodoodporne kieszenie, dwie z przodu, a trzecia z tyłu, która służy do przechowywania ocieplanej podpinki wtedy, gdy nie jest aktualnie potrzebna. Dwie wewnętrzne, również wodoodporne kieszenie pozwalają na schowanie telefonu, czy dokumentów. Dostęp do prawej kieszeni, która przeznaczona jest do trzymania w niej smartfona, jest bardzo przemyślany i dzięki specjalnym zatrzaskom można dostać się do niej nawet mimo wpiętej podpinki – z czym w wielu kurtkach jest problem. Dodatkowa kieszeń znajduje się między dwoma głównymi zamkami błyskawicznymi i pozwala na schowanie portfela, czy dowodu rejestracyjnego – tak, żeby zawsze był pod ręką.

Komfort termiczny

Za przyjemną jazdę w upał odpowiedzialne są otwory wentylacyjne zamykane na wodoszczelne suwaki w liczbie pięciu sztuk: dwa z przodu kurtki, jeden z tyłu oraz dwa na rękawach. Dzięki przynajmniej dwudziestocentymetrowej długości każdego z nich, możliwa jest bardzo sprawna wentylacja, co zapewnia motocykliście komfort termiczny nawet w upalne dni. Otwory na przodzie i wylot z tyłu kurtki można dzięki sprytnym zatrzaskom rozszerzyć na stałe tak, aby przepływ powietrza był jeszcze większy. Ciekawe rozwiązanie! Dodatkowo istnieje możliwość rozpięcia kołnierzyka i zatrzaśnięcia go w pozycji otwartej tak, aby strumień powietrza chłodził szyję i kark motocyklisty.

Natomiast gdy jest zimno, po zapięciu wszystkich otworów wentylacyjnych, dwóch suwaków głównych z zakładką przeciwwiatrową oraz włożeniu podpinki, w kurtce Oxford Montreal 2.0 można komfortowo podróżować nawet przy bardzo niskich temperaturach. W razie potrzeby, zawsze można docieplić się zwykłym polarem (niedostępny w zestawie 🙂

Dopasowanie

Wiadomo, że latem będziemy ubrani zupełnie inaczej niż jesienią, zatem opięta w chłodnie dni kurtka mogłaby wisieć na nas w czasie upałów. Dzięki systemowi pasków możemy dopasować szerokość kurtki w pasie w biodrach i w rękawach. W bicepsach za pomocą pasków, a przedramiona dzięki zatrzaskom. Kurtkę można spiąć suwakiem ze spodniami marki Oxford.

Podsumowanie

Kurtka turystyczna nadaje się nie tylko jak sama nazwa wskazuje do turystyki, ale także do codziennego podróżowania w zmiennych warunkach. Kupując jedną kurtkę Oxford Montreal 2.0 macie pewność, że będziecie komfortowo w niej jeździć w każdą pogodę, podczas deszczu, gdy jest zimno czy też w upał. Dobre materiały użyte do uszycia kurtki, odblaskowe kolory, dobre dopasowanie i ogólne dopracowanie szczegółów sprawia, że jest to dobra propozycja zarówno dla turysty, jak i osoby, która chce wydać pieniądze na kurtkę tylko raz. No właśnie, a ile ona kosztuje? Niewiele ponad 800 zł (czerwiec 2017). Czy warto? Myślę, że w przypadku tej kurtki sprawdzi się powiedzenie – Raz a dobrze!