Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Ciekawostki ze świata motocykli Otwarto ośrodek dla niepełnosprawnych im. Marco Simoncellego Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ciekawostki

Otwarto ośrodek dla niepełnosprawnych im. Marco Simoncellego

W miejscowości Sant'Andrea in Besanigo otwarto sztandarowe dzieło fundacji im. Marco Simoncellego - doskonale wyposażony ośrodek dziennej opieki dla niepełnosprawnych. Uroczystość odbyła się wczoraj, w dniu 32 urodzin słynnego motocyklisty.

Marco Simoncelli zginął w tragicznym wypadku na torze Sepang w październiku 2011 roku. Już w dniu jego pogrzebu wśród jego rodziny i przyjaciół powstał pomysł powołania fundacji jego imienia, która od tego czasu pomaga potrzebującym na całym świecie. Wczoraj, w pobliżu Coriano, rodzinnego miasta Marco, fundacja Marco Simoncellego otworzyła zbudowany kosztem ponad 2 milionów euro ośrodek dla niepełnosprawnych.

 

 

Budynek, przekazany fundacji na 99 lat przez miejscowego biskupa, został gruntownie wyremontowany i przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Finalnie na powierzchni 1700 metrów kwadratowych znalazły się dwa baseny do rehabilitacji, siłownia, plac zabaw, duża sala wielofunkcyjną i pokoje dla rodzin. Fasadę ośrodka ozdobił duży mural z uśmiechniętym Marco na motocyklu.

 

Wstęgę przecięli najbliżsi Marco - jego narzeczona Kate Fretti oraz rodzice, Paolo i Rosella. Na uroczystości obecny był również sam szef Dorny, Carmelo Ezpeleta.

 

...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści