-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Osiem egzaminów dziennie. Egzaminator nie zarobi na „oblewaniu” kursantów… Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Osiem egzaminów dziennie. Egzaminator nie zarobi na „oblewaniu” kursantów…

Każdy egzaminator będzie mógł przeprowadzić maksymalnie osiem egzaminów dziennie, bez względu na ich wynik. Dotychczas egzaminator nie miał limitów ilości wykonanych egzaminów w ciągu dnia, zatem im szybciej skończył się egzamin, tym więcej mógł ich wykonać, czyli miał większy zarobek. Ta sytuacja ma się niedługo zmienić.

Ministerstwo infrastruktury ogłosiło zmiany w systemie szkolenia i egzaminowania kierowców. Niepełnosprawni chcący zdawać na kategorię AM będą mieli możliwość dokonania tej czynności na lekkim czterokołowcu.

 

Instruktorzy nauki jazdy i egzaminatorzy nie będą musieli posiadać pieczątki – wystarczy ich podpis a także numer uprawnień.

Nowością jest wprowadzenie limitu egzaminów, które mogą być przeprowadzone przez egzaminatora w ciągu dnia. Będzie ich maksymalnie osiem, co oznacza, że w ciągu godziny egzaminator przeprowadzi maksymalnie jeden egzamin praktyczny.

 

„Zmiana jest podyktowana koniecznością likwidacji wymagań ilościowych, co do liczby przeprowadzanych egzaminów w ciągu dnia, stawianych egzaminatorom przez ich pracodawców. Egzaminatorzy będą mieli więcej czasu na spokojną i bardziej obiektywną ocenę umiejętności kandydatów na kierowców” – czytamy w komunikacie Ministerstwa Infrastruktury.

 

Dotychczasowa zdawalność jest niesatysfakcjonująca, wynosi ok 30 % na kategorię B.

Obowiązek rozpoczęcia egzaminu teoretycznego i praktycznego dokładnie o godzinie wskazanej przez WORD ma likwidować dodatkowy stres u egzaminowanych, uzasadnia ministerstwo.

 

Projekty zmian skierowano do konsultacji publicznych. Zmiany dotyczące pracy egzaminatora oraz zmian organizacji w WORDach wejdą w życie od 1 stycznia 2020 roku, pozostałe już 1 lipca 2019 roku…

...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści