-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport MotoGP Operacja Valentino zakończona sukcesem Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

MotoGP

Operacja Valentino zakończona sukcesem

Podczas niedzielnego treningu przed wyścigiem na Mugello Valentino Rossi uległ wypadkowi, podczas którego doznał otwartego złamania kości piszczelowej.

Podczas niedzielnego treningu przed wyścigiem na Mugello Valentino Rossi uległ wypadkowi, podczas którego doznał otwartego złamania kości piszczelowej.

Wczoraj popołudniu we florenckim Centro Traumatologico Ortopedico Rossi przeszedł operację prawego piszczela. Zakończyła się ona sukcesem – kość zespolono za pomocą śruby. Teraz czeka go przynajmniej tydzień w szpitalnym łóżku, a następnie sześć tygodni chodzenia o kulach. Na szczęście, zawodnik nie ucierpiał w żaden inny sposób. Dr Buzzi, jeden z chirurgów operujących Rossiego, powiedział: "Operacja skończyła się pomyślnie, wyrównanie kości jest poprawne i jest ona teraz stabilna. Rana pozostaje otwarta, jak zawsze w tego typu przypadkach, ale w ciągu kilku następnych dni przeprowadzimy kolejny zabieg zamykający ranę. Niestety, trudno nam określić ile potrwa rehabilitacja po zabiegu, wiele zależy od pacjenta oraz od wyników prześwietlenia. Sądzę, że rozsądnie byłoby wziąć pod uwagę termin sześciu tygodni, podczas których Rossi powinien poruszać się wyłącznie o kulach".

Lin Jarvis z Yamaha Motor Racing dodał: "Bardo przykro było nam patrzeć na cierpienie Valentino, który uległ tak poważnej kontuzji po raz pierwszy w swojej karierze. To był bardzo smutny dzień dla całej Yamahy oraz Teamu Fiat Yamaha. Zwłaszcza Valentino musi przechodzić ciężkie chwile. Życzymy mu jak najszybszego powrotu do zdrowia, mamy nadzieję, że wróci do nas szybko".

My także dołączamy się do życzeń.

Więcej o motocyklach Yamaha
...
oceń ten materiał:
Operacja Valentino zakończona sukcesem Valentino Rossi.
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści