Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Ciekawostki ze świata motocykli Ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym. Nowe pomysły urzędników Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ciekawostki

Ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym. Nowe pomysły urzędników

Obniżenie prędkości w terenie zabudowanym to najważniejszy postulat specjalnego zespołu powołanego z urzędników kilku ministerstw i policji. Ale to nie jedyna zmiana.

Zespół powołany z przedstawicieli ministerstw: Cyfryzacji, Spraw Wewnętrznych i Admnistracji, Sprawiedliwości, Infrastruktury, Komendy Głownej Policji oraz  instytutów badawczych pracuje nad przepisami mającymi zwiększyć bezpieczeństwo na polskich drogach.

 

Prace zespołu trafią do Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, która z kolei po analizie prawnej i merytorycznej przekaże rozwiązania Radzie Ministrów.

Najnowsze pomysły dotyczą zrównanie prędkości w terenie zabudowanym do 50 km/h zarówno w dzień jak i w nocy (obecnie wynosi 50 km/h pomiędzy 5:00 a 23:00 oraz 60 km/h oza tymi godzinami).

Kolejnym rozwiązaniem jest pomysł, aby wszyscy rowerzyści, którzy nie skończyli 18 lat mieli obowiązek używania kasków ochronnych.

 

Czy uważacie rozwiązania za słuszne?

 

 

 

Powiązane materiały

PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści