Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Od pierwszego stycznia wzrastają kary za brak obowiązkowej składki ubezpieczenia OC Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Od pierwszego stycznia wzrastają kary za brak obowiązkowej składki ubezpieczenia OC

Od pierwszego stycznia wzrasta kara za brak wykupionego obowiązkowego ubezpieczenia OC. Dotychczas kara dla kierowców samochodów wynosiła 4000 złotych a wzrośnie o 200 zł. Kierowcy motocykli zapłacą maksymalnie 700 zł, a samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony nawet 6600 zł.

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny szacuje, że kary dotkną nawet kilkadziesiąt tysięcy właścicieli. Podwyżka uzasadniona jest tym, że w Polsce żyje się coraz lepiej. Oczywiście można to kwestionować, ale minimalne wynagrodzenie, w oparciu o które wyliczana jest wysokość kary wzrosło w tym roku o 5% i wynosi aktualnie, 2100 brutto.

 

Przeczytaj koniecznie: Policyjna samowolka? Za co możesz stracić prawo jazdy...

 

Tutaj warto wspomnieć, że pięć lat temu, kara za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC wynosiła 3000 zł.

 

Oczywiście kary, chociaż wysokie są zaledwie ułamkiem tego, co przyjdzie nam zapłacić jeśli spowodujemy wypadek z nieważnym ubezpieczeniem OC. Średni koszt likwidacji szkody komunikacyjnej to 6749 zł. Jest on kilkukrotnie wyższy, niż kwota średniej polisy komunikacyjnej a w przypadku motocykli kilkudziesięciokrotnie wyższy.

 

Czy warto zatem oszczędzać?

 

Zobacz także: Nowe radary laserowe LTI 20/20 TruCam. Czy musimy płacić mandaty?

 

Powiązane materiały

oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści