Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Od 1 października dowód rejestracyjny zostawisz w domu Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Od 1 października dowód rejestracyjny zostawisz w domu

Ministerstwo Cyfryzacji potwierdziło komunikat o wycofaniu obowiązku jazdy z dowodem rejestracyjnym i potwierdzeniem opłacenia składki OC. Od 1 października kierowca będzie musiał mieć ze sobą tylko prawo jazdy.

1 października mijają trzy miesiące od podpisania przez ministra cyfryzacji Marka Zagórskiego komunikatu o zniesieniu obowiązku posiadania przez kierowcę dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia ubezpieczenia OC. W tym dniu zapis się uprawomocni i nie trzeba już będzie pamiętać o zabieraniu tych dokumentów ze sobą. Służby uprawnione do kontroli motocykli oraz aut wszystkie potrzebne dane znajdą w Centralnej Ewidencji Pojazdów.

 

Nie oznacza to oczywiście, że dokumenty te staną się bezwartościowe. Dowód rejestracyjny wciąż będzie podstawą do załatwienia wszystkich formalności, związanych z pojazdem, takich jak kupno-sprzedaż, rejestracja, czy przegląd techniczny. Co w przypadku zatrzymania dowodu, np. z powodu nie spełniania przez pojazd wymogów technicznych do poruszania się po drogach? Będzie on zatrzymywany “wirtualnie”, w bazie danych. Wciąż będzie w tym wypadku wystawiane pokwitowanie dla kierowcy.

 

Należy również pamiętać, że wciąż musimy mieć ze sobą prawo jazdy. Dowód rejestracyjny koniecznie zabieramy w przypadku wyjazdu za granicę, jak również prowadząc pojazd zarejestrowany poza Polską.

Powiązane materiały

...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści