Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Nowości rynkowe O klasę wyżej. Benelli 752S zadebiutuje już za kilka dni Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Nowości rynkowe

O klasę wyżej. Benelli 752S zadebiutuje już za kilka dni

Wszystko wskazuje na to, że po niemal 10 latach pracy nad wersjami koncepcyjnymi, nowy naked marki Benelli ujrzy w końcu światło dzienne. Będzie to maszyna klasy 750, napędzana dwucylindrowym silnikiem rzędowym.

Jeszcze kilka lat temu firma Benelli była aktywnym graczem na rynku naprawdę dużych i mocnych motocykli, wystarczy wspomnieć model TnT R160 z 2010 roku, napędzany trzycylindrową jednostką o pojemności 1130 cm3 i mocy 155 KM, który miał wtedy konkurować z Ducati Streetfighterem. Obecnie największe maszyny w ofercie Benelli to Leoncino i TRK502, pięćsetki ulokowane w zasięgu kategorii prawa jazdy A2.

 

Na nadchodzących targach EICMA powinniśmy zobaczyć nowy model Benelli 752S, będący powrotem marki do wyższych pojemności. Motocykl ten, w różnych wersjach koncepcyjnych, przewijał się przez hale targowe od mniej więcej 2009 roku.

 

 

Maszyna zbudowana na kratownicowej ramie, której stylistyka mocno kojarzy się z takimi klasykami jak Ducati Monster czy MV Agusta Brutale, napędzana będzie rzędowym twinem o pojemności 750 cm3 i mocy 75 KM. Benelli 752S nie będzie więc ulicznym zabijaką, dołączy natomiast do grona szybkich i zwrotnych miejskich nakedów klasy średniej, takich jak Yamaha MT-07 czy Suzuki SV650.

 

Dzięki włosko-chińskiej współpracy cena Benelli 752S będzie na pewno bardzo konkurencyjna.

 

 

Więcej o motocyklach Benelli

Powiązane materiały

...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści